Hiiumaa tantsufestival näitab noort tantsukunsti   ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Joanna Kalm
Joanna Kalm "Debutante" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Seitsmendat korda toimuv Hiiumaa tantsufestival on nädalapikkune kaasaegse tantsu ja teatri festival Hiiumaal Käinas, mis pakub elamusi nii kogenud tantsusõpradele kui ka uutele tantsukunsti huvilistele.

 

Lavastusprotsesside koreograafid on Cid Pearlman (USA), Külli Roosna (EST) ja Kenneth Flak (NO), Rauno Zubko (EST) ja Mikk-Mait Kivi (EST) ning filmiprotsessi juhivad Ruta Ronja Pakalne (LV/EST) ja Janis Rizhovs (EST).

Juba teist aastat näeb tantsuetendusi peale Käina ka mujal Hiiumaal: tasuta etendusõhtud toimuvad ka mitmel pool Kärdlas. Festivali etendusõhtutel näeb Eesti ja välismaiste tantsukunstnike värsket loomingut. Sel aastal toimuvad etendusõhtud koostöös Hiiumaa Kohvikutepäevadega, et jõuda kohalikule publikule veelgi lähemale.

2016. aasta etendusõhtute kava:

4. augustil Kärdla Kultuurikeskuses

19.00 Toomas Järveti film “Karmil pinnal”
Toomas Järveti 2015. aasta dokumentaalfilmi peategelaseks on endine Palestiina poliitvang Maher, kes leiab oma kire kaasaegses tantsus. Ta asub seeläbi võitlusse kultuurinormide, tavade ja perekonna eelarvamustega ning seda piirkonnas, kus lisaks poliitilisele vastasseisule toimub ka kultuurisõda uuenduslike unistuste ja konservatiivsete normide vahel.


20.30 Siim Praats “Troubled Mii”
“Troubled mii” on Siim Praatsi koreograafia osakonna bakalaureuseõppe lõpulavastus. Lavastus toob keskmesse inimestevahelise kokkusaamise – kui kohtuvad kaks noort inimest, juhtub elus nii mõndagi.

5. augustil Käina Kultuurikeskuses

19.00 Sveta Grigorjeva “Hullunud Luulemasin: Carmina Trash edition”
Carmina Trash annab järelaitamistunni kunsti- , tantsu- ja inimkultuuri ajaloost. Lisaks professor Carminale on näitlike õppevahenditena laval luuletaja Jürgen Rooste ja muusik Vootele Ruusmaa. Tunnid sobivad nii mahajäänutele kui edasijõudnutele – nagunii käib see kõik teil üle mõistuse! Kõne alla tulevad teemad ABBAst Lenini, Hitlerist Pärdini.


20.15 Joanna Kalm “Débutante”
Joanna Kalm tõstatab lavastusega “Débutante” küsimuse, kuidas esitleda tundmatut kunstnikku, kuidas turustada ja tõlgendada institutsioonile tuginevat loomingut. Kui kunst ja kunstnik on toode, kuhu mahub loomevabadus.


6. augustil Kärdla Yacht Service hallis

19.00 Agate Bankava “Pralle”
Noore Läti koreograafi Agate Bankava tantsulavastust “Pralle” esitab selleks puhuks spetsiaalselt kokku tulnud HTF Tantsukompanii erikoosseis. Kõik lavalolijad on festivaliga seotud – korraldajad, esinejad, lavastajad ja pikaajalised sõbrad. Sellega tähistab Hiiumaa TantsuFestival oma kogukonnatunnet ning otsib uusi sõprusi.
7.augustil Käina Kultuurikeskuses(Mäe 2, Käina)

14.00 HTF’16 Lavastusprotsesside esitlus ja filmi esilinastus
Viimasel etenduspäeval näidatakse seekordsel Hiiumaa TantsuFestivalil nädala jooksul valminud lavastusprotsesside ning tantsufilmi tulemeid.

Kõik etendusõhtud on tasuta!

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: