Euroopa Filmifoorum Tallinn uurib, milline on meie maailmajao tulevik digitaalses võidujooksus ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Garnet / Wikimedia Commons

Milline saab olema Euroopa digitaalne tulevik – kas me suudame püsida globaalselt konkurentsivõimelised? Need on põhilised küsimused, millele hakatakse vastuseid otsima 21. novembril toimuval Euroopa Filmifoorum Tallinnal (EFFT16), Euroopa Komisjoni konverentsil, mida teist aastat järjest korraldatakse rahvusvahelise filmitööstuse kohtumise Industry@Tallinn & Baltic Event raames.

Konverents pealkirjaga “Breaking Windows - Tackling Convergence in the European Media Landscape" kujutab endast terve päeva kestvat avalikkude debattide ja esitluste kava, mis uurib globaalseid tegureid, mis digitaalajastul audiovisuaaltööstust mõjutavad. Samas esitletakse ka uusi loov- ja tehnoloogiatööstuse ettevõtmisi ning arenguid. Üritusel hakkavad lava jagama juhtivad rahvusvahelised sisu- ja digitaaltööstuse ettevõtted, nende hulgas kõnelejad ettevõtetest nagu Sony Pictures Entertainment, Electronic Merchants Association, MTV Networks, NHK, Rovio, Trust Nordisk, TV2 Taani jpt.

Euroopa Filmifoorumi loodi Euroopa Komisjoni poolt 2014. aastal strateegia „Euroopa film digitaalajastul“ raames, eesmärgiga aidata arendada strateegilist poliitilist võimekust Digitaalse Ühisturu rajamise projekti raames. Euroopa Filmifoorum Tallinn keskendub filmi-, sisu-, tehnoloogia- ja idumajanduse sektoritele, tuginedes Eesti eesrindlikkusele Euroopa digitaalühiskonna arendustegevustes. Tänavune konverents on jätkuks eelmisel aastal palju kõlapinda tekitanud esimesele üritusele, kus teiste hulgas osales Andrus Ansip, Digitaalse ühisturu projekti asepresident, kes arutas audiovisuaaltööstuse esindajatega erinevaid Digitaalse Ühisturu projekti aspekte.

Lucia Recalde, MEDIA Uniti juht, DG Connectist Euroopa Komisjonis kommenteeris: „Pimedate Ööde filmifestival ning Industry@Tallinn & Baltic Event tõstavad rambivalgusesse neid innovaatilisi arenguid, mis hetkel audiovisuaaltööstust Euroopa, aga ka globaalsel tasandil mõjutavad. Tööstuse tagasiside laseb Euroopa Komisjonil pakkuda toetusprogramme, mis aitavad Euroopa filmi ja meediaproduktsioonile ja -levil maailmas edukamaks muutuda.“

Sten-Kristian Saluveer, EFFT16 kuraator ja Industry@Tallinna & Baltic Eventi arendus- ja eriürituste juht lisas: „Meil on hea meel taas Euroopa Komisjoniga koostööd teha ning seda konverentsi korralda, eriti olukorras, kus MEDIA programm tähistab oma 25. juubelit.

Sisumajanduse „akende“ lõhkumine ning publiku üha suurenev killustumine ei ole mõjutanud mitte ainult fimitööstust, vaid ka televisiooni, kaabelkanaleid, voogedastust ja mänge, nõudes üha suuremat koostööd, ja mitte konkurentsi, et luua uued ärimudelid ja -struktuurid. Pimedate Ööde filmifestival, kel tehnoloogia geenides, on hea koht, kus selle üle arutada. Kuidas luua globaalset mitmekesisust hiiglaslike kassahittide ja samas niši turgude ajal, kuidas kasutada algoritmipõhist turundust ning kuidas jõuda multiplatvorm-lahendustega publikuni – need kolm on vaid osake nendest küsimustest, mida selle sisutihedal päeval arutama hakkame.

NB! Konverents toimub inglise keeles ning on tasuta. Sündmust kantakse üle konverentsi kodulehel europeanfilmforumtallinn.com ning PÖFFi Facebooki leheküljel.


Euroopa Filmifoorum Tallinn toimub 21. novembril.
Industry@Tallinn & Baltic Event toimub 17.-24. novembrini.
Pimedate Ööde filmifestival toimub 11.-27. novembrini.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: