NUKU teatris algab etendus edaspidi juba tänaval ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Instagram

Kunstnike duo Varvara Guljajeva ja Mar Canet Sola paigaldasid Nunne tänava teatrimüürile kolm vaskset tegelast, kelle silmad õhtupimeduse saabudes põlema süttivad.

Juhul kui mõni mööduja neid vaatama jääb, algab valgusmäng. Katusepoisid ehk kineetilised valgusinstallatsioonid on niinimetatud protsendiseaduse konkursi võidutöö, mille eesmärk oli ühendada NUKU teatrit kui visuaalteatrit teiste kunstivormide ja materjalidega.

Kunstnik Varvara Guljajeva selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et kaasautori Mar Canet Solaga loovad nad palju interaktiivseid installatsioone, kus pakuvad publikule osalust. "Me aktiveerime installatsioone või skulptuure, mis ongi võib-olla ühispunkt teatriga," sõnas ta.

"Kui inimesed tulevad NUKU teatrisse ja nukud ärkavad ellu läbi näitlejate käte, siis me üritame kasutada hoopis möödakäijaid ja pakkuda mängu tänavale," tõdes Guljajeva ja lisas, et ei pea ainult tööle ja koju tormama. "Miks mitte seda fantaasiamaailma ka tänaval pakkuda?"

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: