ERR.ee video: EMTA rektori kandidaatide vestlusring ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Neli Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) rektori kandidaati kogunesid 24. aprillil kell 12 vestlusringiks Klassikaraadiosse. ERR kultuuriportaal ja Klassikaraadio tegid sündmusest otseülekande.

EMTA rektoriks kandideerivad neli professorit: Ivari Ilja, Kerri Kotta, Toomas Vavilov ja Marje Lohuaru. Kandidaatidega vestlesid Klassikaraadio toimetaja Anne Prommik ja ERR kultuuriportaali toimetaja Madis Järvekülg.

Kandidaatide valimisprogrammidega saab tutvust teha EMTA kodulehel.

Professor Ivari Ilja kandidatuuri esitasid keelpilliosakond, dirigeerimisosakond, klaveriosakond, lauluosakond ning vokaalkammermuusika ja saateklassi keskus, samuti kaheksa korralist professorit ühisavaldusega. Professor Kerri Kotta kandidatuuri seadsid üles muusikateaduse osakond ja kompositsiooniosakond. Professor Marje Lohuaru esitajateks olid instrumentaalkammermuusika keskus ja varajase muusika keskus, samuti kaheksa korralist professorit ühisavaldusega. Professor Toomas Vavilovi kandidatuuri seadis üles puhkpilliosakond.

Rektorikandidaatide ametlik-avalik väitluskoosolek toimub aga 25. aprillil kell 15 EMTA kammersaalis C-405. Ka see jõuab otseülekandes ERR kultuuriportaali lugejateni.

Rektor valitakse 3. mail valimiskogu istungil, kus osalevad akadeemia nõukogu hääleõiguslikud liikmed, akadeemia kuratooriumi liikmed, akadeemias vähemalt 0,5 koormusega töötavad korralised professorid ja juhtivteadurid ning akadeemia üliõpilasesinduse poolt valitud üliõpilaste esindajad.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: