EMTA rektori kandidaatide seisukohad on debattide käigus ühtlustunud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Hele-Maria Taimla

EMTA rekotorikandidaatide debatil olid läbivateks küsimusteks kooli töö parem korraldamine ja rahastamine. Lõpliku valiku nelja kandidaadi vahel teeb kooli valimiskogu.

Muusika- ja teatriakadeemia suurde saali oli debatti jälgima tulnud poole võrra vähem inimesi, kui saali oleks mahtunud, vahendas "Aktuaalne kaamera". Osaliselt võib see olla tingitud ka kaasamise probleemist, mida rõhutasid oma platvormides kõik neli rektorikandidaati.

Ühtlasi tõdesid nad, et seniste debattide käigus on nende seisukohad aina rohkem ühtlustunud. Nii nentisid rektorikandidaadid, et struktuurireform on vajalik.

Mitmel korral kerkis küsimus, kuidas leida lisaraha kooli eelarvesse ning nii Marje Lohuaru kui ka Ivari Ilja viitasid võimalusele kaasata eraraha.

EMTA rektorikandidaat Ivari Ilja kinnitas, et eraraha kaasamine on alati teretulnud ja selle nimel peab palju vaeva nägema. "Minu poolt planeeritav EMTA fond oleks ka üks samm selle suunas, ka ise oleksin sinna väga aktiivne annetaja."

Marje Lohuaru tõdes, et EMTA õppejõudude palgad jäävad alla teiste Eesti ülikoolide keskmisele, mida veavad Tartu ülikool ja Tallinna tehnikaülikool. "Loominguliste erialada professuuride ning tehnilise ja muude erialade professuuride vahe ei saa olla nii suur, ükskõik mis tuleb, ma rektorina seisan selle eest ja alustan läbirääkimisi."

Kerri Kotta leidis, et vajadus on karjäärinõustamise järele, mis aitaks kooli lõpetanud interpreetidel paremini tööd leida. "Laias laastus karjäärinõustamise süsteem puudub peaaegu kõikidel erialadel," kinnitas ta.

Debatis said rektorikandidaadid üksteisele küsimusi esitada. Marje Lohuaru küsimusele kooli rahvusvahelise maine tõstmise võimalustest vastas Toomas Vavilov nii:

"Peale selle faktori, et meil on väga head klassid, väga head õpetajad, ülihead õpilased, on vaja sellist platvormi, et inimesed hakkaks seda võtma kui väga head hüppelauda maailma."

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uus juht selgub 3. mail, kui oma otsuse teeb valimiskogu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: