Rapla kirikumuusika festivali peakülaline on ERSO ({{commentsTotal}})

Orkester
Orkester Autor/allikas: Rapla kirikumuusika festival

Raplamaa kirikumuusika fesivalil astub suuremates ja väiksemates kirikutes üles suur hulk väljapaistvaid Eesti muusikuid ja väliskülalisi.

"Festivalil on eriline au, et peaesinejaks on 30. juunil kell 19.00 Eesti Riiklik Sümfooniaorkester,“ ütles festivali kunstiline juht Pille Lill. "Veelgi erakordsem on, et solistina astub ülesse Eesti üks läbi aegade maailmas tunnustatuim viiulivirtuoos Anna-Liisa Bezrodny ja dirigendipuldis on särav Mihhail Gerts," lisas ta. Kavas Johannes Brahmsi viiulikontsert ja teosed Ludwig van Beethoveni loomingust.

Festivali pärlina oodatakse ülipopulaarset Läti a capella vokaalansamblit Latvian Voices. Kontsert toimub 8. juulil kell 19.00 Rapla kirikus, kus kõlavad suures osas läti rahvalaulud ja originaalsed heliloomingud.

Festivali avakontserdil, 28. juunil kell 20.00 astuvad ülesse kammerkoor Head ööd vend ja kammerorkester Collegium Consonante, dirigendiks üks Raplamaa muusikatalente Pärt Uusberg. Tegemist on noore helilooja autoriplaadi esitluskontserdiga.

Lisaks saab festivali kontsertidel kuulda Eesti tipp-interpreete, kelle seas on bariton Atlan Karp, flöödimängija Oksana Sinkova ja organist Anna Humal (29.06 Käru kirikus), klarnetist Madis Kari, saksofonist Lauri Sepp ja klassikatäht Johan Randvere (1.07 Järvakandi kirikus), sopran Pille Lill, saksofonist Virgo Veldi, akordionist Jaak Lutsoja ja tšellist Andreas Lend, kavas Aaro Pertmanni teose maailma esittekanne (5.07 Vahastu kirikus), akordioniduo Henri Zibo ja Mikk Langeproon (6.07 Kehtna kirikus) ja Tallinna ülikooli vilistlasnaiskoor Helia, dirigendiks Linda Kardna (7.07 Velise kirikus).

Saksamaalt on 4. juulil Rapla kirikus festivali külalisteks Kaiserslauterni maakonna sümfooniaorkestri kammeransamblid.

Tänavune festival toimub 28. juunist 9. juulini. Juba 25. aastat toimuva Rapla kirikumuusika festivali korraldajaks on muusikute fond PLMF. Juubeliaasta festivali patrooniks on EELK peapiiskop Urmas Viilma ning festival on pühendatud reformatsiooni 500. aastapäevale.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: