Viljandi kultuuriakadeemia tähistab 65. sünnipäeva vilistlaspäevaga ({{commentsTotal}})

Viljandi Kultuuriakadeemia
Viljandi Kultuuriakadeemia Autor/allikas: Tartu Ülikool

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia asutamisest möödub tänavu 65 aastat ja ühtlasi täitub 25. aasta kultuurialast haridust andva kõrgkoolina. Sünnipäeva tähistab akadeemia 20. mail vilistlaspäevaga, kuhu on oodatud kõik kooli vilistlased ning endised ja praegused töötajad.

Päev algab piknikuga Jakobsoni tänava ühiselamu Tarekese hoovis, kust liigutakse ühise rongkäiguga läbi linna Ugala teatrisse. Peatuspunktiks sellel teel on endine kultuurikooli ja -kolledži maja Laidoneri platsil, kus meenutatakse kooli põnevaid algusaegu.

Sellele järgneb juubeliaastale pühendatud esseekogumiku "Omakultuurist ja oma kultuurist" esitlus Ugala fuajees. Kell 15 algab teatri suures saalis teatrikunsti II kursuse tudengi Peep Maasiku lavastatud pidulik kontsert-lavastus "Südamerütm", kus teevad kaasa kultuuriakadeemia tudengid.

Värvika programmiga peoõhtu toimub Viljandi kultuuriakadeemia peamajas, kus on avatud nostalgiatuba, astuvad üles erinevad vilistlaskollektiivid ja tantsu saab keerutada ansambli Nukker Kukeke muusika saatel.

Akadeemia ajalugu ulatub aastasse 1952, mil sai asutatud Tallinna kultuurharidusala kool. Hiljem on õppeasutus kandnud erinevaid märksõna "kultuur" sisaldanud nimetusi – Tallinna kultuurharidustöö kool, Viljandi kultuurharidustöö kool, Viljandi kultuurikool, Viljandi kultuurikolledž ja Viljandi kultuuriakadeemia. 65 tegevusaasta jooksul on kooli lõpetanud rohkem kui 4500 inimest.

Aastate jooksul on Viljandis võrsunud palju erinevate elualade kultuuriinimesi. Nende hulgas on tuntud näitlejaid, näiteks Leila Säälik, Juhan Ulfsak, Marika Vaarik, Adeele Sepp, Saara Kadak, Tõnis Niinemets, teatrite Must Kast ja Cabaret Rhizome tegijad jpt. Samuti armastatud muusikuid: Eeva ja Villu Talsi, Jalmar ja Sandra Vabarna, Tanja Mihhailova, Sofia Rubina, Silver Sepp jt. Lisaks teisi erineva eluala inimesi, kelle seas EV kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein, rahvatantsujuht Ülo Luht, ajakirjanik ja saatejuht Maire Aunaste, koreograaf, tantsija ja tantsupedagoog Jüri Nael, ajakirjanik humorist, ajakirjanik ja muusik Gaute Kivistik jpt.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: