Fotod: Rakvere teatrikino juurde kerkib pooleteist meetri kõrgune pealuu

{{1505133120000 | amCalendar}}

Rakvere teatrikino ehituse kunstikonkursi võitis Bruno Lillemets tööga "Olla", mis kujutab üle pooleteise meetri kõrgust pealuud. Taies peaks teatrimäele kerkima tuleva aasta esimeses pooles. Rakvere teatrikino valmis eelmisel aastal riigi toel.

Lääne-Virumaal esimest korda toimunud nn protsendiseadusest tulenevale kunstikonkursile esitati 11 tööd. Võitjal on töö teostamiseks raha ligemale 12 000 eurot. Sihtasutuse Rakvere teatrimaja juhataja Velvo Väli sõnul sai Bruno Lillemetsa võidutöö "Olla" puhul otsustavaks idee mitmekihilisus.

"See idee oli võetud sümbolina teatrit sümboliseerivast lausest "Olla või mitte olla" ehk legendaarne "Hamleti" lavastuse lause," ütles Velvo Väli ning lisas, et samuti asub Rakvere teatrikompleks teatrimäel, mis oli kunagine kloostri asukoht. "Kõik need säilmed, mis siin aastate jooksul on olemas olnud, ning samuti seegi, et selle maja ehitusel tulid välja uued säilmed."

Teise koha said tööga "Golden Mountain" Oliver Soomets ja Tõnis Hiiesalu ning kolmanda koha tööga "Rambipalavik" Elmet Treier ja Triinu Luming. Žürii tegi ettepaneku lisaks esikolmikule tõsta esile ja ära märkida tööd "Väike Narr" ja "Viiv".

Võistlustöid saab näha 15. kuni 23. septembrini teatrimajas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: