Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Akordionist Tuulikki Bartosik avab Reval Folgi

Tuulikki Bartosik
Tuulikki Bartosik Autor/allikas: Aron Urb

Pärimuusikast inspireeritud kontsertide sarja Reval Folk avakontserdil astub üles rahvusvaheliselt tunnustatud akordionimängija ja lugudelooja - Tuulikki Bartosik.

Täna kell 19 on Tallinnas Vanalinna Muusikamajas harukordne võimalus kuulata silmapaistva eesti naisakordionisti – Tuulikki Bartosiki autoriloomingut. Bartosik, kelle omapärane helikeel on tunnustust leidnud Euroopas kui Jaapanis, avab soolokontserdiga ühtlasi ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning vabatahtlike koostöös sündinud pärimusmuusika kontsertide sarja Reval Folk.

"Tuulikki Bartosik on üks Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala rajajatest ning ka Reval Folgi kaasalgataja. Meil on ühine nägemus sellest, kuidas pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming võiks olla ka pealinna inimeste igapäevaelu osa, tuletades inimestele meelde, tuletades meelde nende põlist olemust - ühendust iseenda ning ümbritsevate inimestega - ja tuues kokku erinevaid põlvkondi sotsiaalselt ühtseks tervikuks," lausus korraldusmeeskonna koordinaator Kadri Allikmäe.

Kontserdil tulevad esitlusele palad Tuulikki Bartosiki autoriplaadilt "Storied sounds". Samuti kõlab meloodiabassiga akordionil eesti, rootsi ja soome pärimusmuusika. Kontserdi juhatab sisse parmu- ja torupillimängija Katariin Raska.

"Olen alati kirjutanud oma muusikat, isegi poplugusid. Armastan meloodiabassidega akordionil end muusikaliselt väljendada ja panna sellesse muusikasse kõike, mida olen läbi elanud, kogenud, kellega suhelnud. Mu lood sisaldavad tihti improvisatsioonilisi osi, mille mängimiseks saan inspiratsiooni just kontserdipaigas – publikuga vahetult kohtudes," kirjeldas Bartosik.

Reval Folk sarja avakontsert "Storied sounds" toimub reedel, 17. novembril algusega kell 19 Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c, Tallinn).

 

Toimetaja: Helen Eelrand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: