Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Patarei merekindlus saab tervikliku lahenduse

Vabariigi valitsus otsustas, et lagunevat Patarei merekindlust ei hakata konserveerima, vaid leitakse avaliku enampakkumise teel kompleksile arendaja.

Ajaloolise merekindluse renoveerimine läheb hinnanguliselt maksma 70 -80 miljonit eurot, teatas Aktuaalne Kaamera. Valitsus soovib arendusse kaasata erainvestoreid. Hiljemalt märtsi lõpuks peaks riigihalduse minister Jaak Aab koos kultuuri- ja justiitsministeeriumiga töötama välja pakkumise täpsed tingimused, mis toetaksid ajaloolise kompleksi säilimist ning üldsusele avamist.

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles, et detailplaneeringus on ette nähtud polüfunktsionaalsus. Tema sõnul läheb kogu kompleks arendamisele korraga, kuid selle osadel on erinevad funktsioonid.

"Kõige ilusam on, kui kogu kompleks leiab terviklahenduse ja seal on heas mõttes vaba aja keskus selle rajooni jaoks, mida seal momendil veel ei ole," selgitas ta. "Rajoon areneb väga kiiresti, lisaks asuvad seal muuseumid ja avalikud asutused. Kindlasti peaks seal kajastuma ka ajalugu," rääkis Aab

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: