Sada Eesti mõtet. Artur Sirk: erakonnad vajavad rahvast vaid hääletusmaterjaliks ({{commentsTotal}})

Artur Sirk kõnet pidamas Võru Vabadussõjalaste Liidu lipu õnnistamisel 12.11.1933.a. Võru turuplatsil.
Artur Sirk kõnet pidamas Võru Vabadussõjalaste Liidu lipu õnnistamisel 12.11.1933.a. Võru turuplatsil. Autor/allikas: Eesti Ajaloomuuseum

Vikerraadio on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul välja valinud sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. ERR kultuuriportaal avaldab mõtted samuti.

Ja nii sada hommikut järjest. Eesti sada, sada mõtet.

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Artur Sirk:

„Erakondade tegevus oli arenenud selles suunas, et unustati rahvas, viimast vajati veel ainult kui hääletusmaterjali.”

"Eesti Vabadussõjalaste juht, 1937. aastal segastel asjaoludel Luksemburgis hukkunud Artur Sirk on läinud ajalukku ühe kõige sõnakama ja sõjakama Eesti poliitikuna. Kuigi ajaloolased murravad tänini pead Vabadussõjalaste rolli üle meie ajaloos ega valitse ka üksmeelt selles, kuhu see liikumine poliitilisel skaalal kuulub, pole Sirgu mõte kaotanud aktuaalsust tänaseni. Öeldud konkreetses ajaloolises kontekstis ning mõeldud vähem analüüsi, rohkem propagandana, ulatub tema sõnade jõulisus üle aegade ning paneb meid esitama vajalikke küsimusi praegugi," ütles Peeter Helme.


Mõtted loeb ette ilusaima raadiohäälega saatejuht, legendaarne Helgi Erilaid. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järlekuulata.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: