Sada Eesti mõtet. Karl Ernst von Baer: ka see rahvas...

Vikerraadio on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul välja valinud sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. ERR kultuuriportaal avaldab mõtted samuti.
Ja nii sada hommikut järjest. Eesti sada, sada mõtet.

“Ka see rahvas püüdleb rõõmsa meele poole, et hetkekski unustada oma rõhuvad elutingimused, kuigi toores vaim saab osa üksnes metsikust ja möllavast rõõmust ja jääb võõraks rahulikule lõbususele.”

"See lause pärineb Karl Ernst von Baeri 1814. aastal Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritööst „Eestlaste endeemilistest haigustest”. Hiljem maailma teaduslugu kujundanud õpetlase esimene töö on muidugi kirjutatud noorusliku tuhinaga ja kantud ajastu vaimust, mis ootas maa ja rahva olemust kirjeldavaid uurimusi. Siiski on eestlaste keskel üles kasvanud Baer tabanud midagi olemuslikku meie rahva kohta. See pole sugugi ülev ega kaunis, küll aga sügavapilguline. Ja aegadeülene. Hirmuäratavalt aegadeülene," selgitas Peeter Helme.

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtted loeb ette ilusaima raadiohäälega saatejuht, legendaarne Helgi Erilaid. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järlekuulata.

Toimetaja: Valner Valme

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: