Sada Eesti mõtet. Ülo Kiple

Foto: "Haiguste ravi"

Haiguste ravi. Kontrollitud. 1. Üksindus – magamistuba vaikuse, pimeduse, raadioga 2. Selts – elukoht kellegi juures 3. Priisöökla.

Neile, kellele on Üli Kiple nimi ehk tundmatu, meenuvad ehk 80ndatest bussipeatustest, plankudelt ja müüridelt need laused, kus kordus väljend "haiguste ravi", ja üldine seisukoht oligi, et Kiple oli vaimselt haige inimene. Mõni on aga tagantjärele öelnud, et Kiple näol on tegemist esimese grafitikunstnikuga.

Esindiselt on muidugi selgusetu ka see, kust sai see mees nii palju värvi. See värv on tõesti eriline – selline sünkjassinine ja kui need Ülo Kiple tekstid üle võõbati, siis kumasid tema kirjatähed ikkagi uue värvikihi alt välja.

Võimalik, et tegemist oligi maavälise värviga, sest tegelased, kellest Kiple oma tekstides rääkis, olid ufod. Tal oli ufodega tugev side ja ta levitas nende sõnumit. Näiteks: ufod, maailma liidrid, nõudke Eestile vabadust. Nii et tegemist oli ka sotsiaalsete tekstidega ja ehk oli Kiple isegi vabadusvõitleja ja vabaduse pidid tooma Eestile ufod.

Ega ma ei tea, võib-olla tõidki.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: