Sada Eesti mõtet. Arvo Pärt: kõige tundlikum muusikainstrument on inimese hing

Vikerraadio on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul välja valinud sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. ERR kultuuriportaal avaldab mõtted samuti.

Ja nii sada hommikut järjest. Eesti sada, sada mõtet.

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtted loeb ette ilusaima raadiohäälega saatejuht, legendaarne Helgi Erilaid. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Seekordne mõte Arvo Pärdilt.

Kõige tundlikum muusikainstrument on inimese hing, sellest järgmine inimese hääl. On vaja puhastada oma hinge, kuni ta helisema hakkab.

Need sõnad lausus Arvo Pärt 2014. aastal toimunud 26. üldlaulupeol "Aja puudutus. Puudutuse aeg" ning siit peegeldub ka tunnustatud helilooja sügavam arusaam muusikast ja selle algetest, mis peituvad inimeses endas. Nii meie materiaalses, füüsilises olemises, kui ka selles tabamatus miskis, mis teebki meid inimesteks, annab meile võime mitte ainult teha muusikat, vaid ka mõista seda. Ja mõista muusika kaudu nii iseennast kui teisi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: