Koreograaf Ruslan Stepanov: mu keha ise tahtis tulla lavale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Lee Kelomees

Ruslan Stepanovi uuslavastus "Невесомость" ehk kaaluta seisund on vorminud tantsukeelde igavuse. Viimastel aastatel Eestis ja Saksamaal resideerinud vabakutselisele tantsijale on see esimene soololavastus pärast Viljandi kultuuriakadeemia lõpetamist 15 aastat tagasi.

"Mu esimene ja ainus soololavastus oli mu diplomilavastus. Pärast seda olen töötanud palju, aga teistele või koos teistega. Aga seekord mu keha ise tahtis tulla lavale, ütles, et veel ei tohi lahkuda ja nii ma otsustasin teha soololavastuse," selgitas Stepanov "Aktuaalses kaameras".

Lavastuse käivitav jõud on mõtete kaaluta olek, kus kõik näib peatuvat. "See on seisund, mis tabab meid siis, kui on igav. Me küll eksisteerime, aga oleme nii eemalolevad, et ei suuda midagi teha. Me hoomame kõike, kuid ei suuda liigutada," selgitas Stepanov.

Koreograaf leiab, et igavus on teema, mis puudutab peamiselt tuleviku Euroopat. "Kõik on nii avatud, me saame endale palju lubada või õigemini ei keela endale enam midagi. Ja seetõttu on üha raskem leida midagi huvitavat. Ja huvitav muutub pidevalt igavaks. Me tõrjume igavust, naaseme selle juurde ja siis eemaldume taas," selgitas Stepanov ja lisas, et protsess toimub läbi elu.

Ruslan Stepanovi soololavastus "Невесомость" etendub Kanuti Gildi SAAL-is.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: