Raamatusarja "Looduse lood" uus teos uurib geniaalseid linde ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tšehhi fotograafi Petr Simoni foto kujutab koolibrid vihmas.
Tšehhi fotograafi Petr Simoni foto kujutab koolibrid vihmas.

Kirjastus Tänapäev annab välja raamatusarja "Looduse lood" järjekordse teose, milleks on kirjanik Jennifer Ackermani "Geniaalsed linnud".

Viimase kahekümne aasta jooksul on aga tulnud hulganisti näiteid linnuliikidest, kes on vaimselt võimelised primaatide sarnasteks saavutusteks. On lind, kes suudab emaste ligimeelitamiseks luua marjadest, klaasitükkidest ja õitest värviküllaseid kujundeid. On liik, kes lahendab klassikalise mõistatuse sama kiiresti kui viieaastane laps, ja liik, kes on lukkude lahtimuukimise ekspert.

 Intelligentsus on kahtlane mõiste isegi homo sapiens'i puhul – seda on raske määratleda ja keeruline mõõta. Üks psühholoog kirjeldab seda kui võimet õppida või saada kasu kogemuste abil, teine aga kui võimet omandada võimeid. Raamat "Geniaalsed linnud" on katse mõista geniaalsuse eri vorme, mis on teinud linnud nii edukaks.

Jennifer Ackerman (snd 1959) õppis kirjandust Yale'i ülikoolis ning on kirjutanud palju populaarteaduslikke artikleid ja raamatuid. "Geniaalsed linnud" valiti 2016. aastal mitmete väljaannete poolt aasta kõige paremate raamatute hulka ja on ilmumas paljudes keeltes.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: