Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Oscarid jõuavad lähemale: Eesti filmikriitikud tegid ennustusi

Foto: Twentieth Century Fox Film

Ööl vastu esmaspäeva jagab Ameerika filmiakadeemia Oscareid. "Aktuaalne kaamera" uuris filmikriitikutelt Andrei Liimetsalt ja Filipp Kruusvallilt favoriite, samuti tegid nad sissevaate parima dokumentaali nominentidesse.

Filmikriitik Andrei Liimets leidis, et parima filmi Oscarile on kolm tõenäolist soosikut - "Vee puudutus", "Lady Bird" ja "Kolm reklaamtahvlit linna servas", millest viimast peab ta peamiseks favoriidiks.

"Film, mis kõige rohkem väärib tähelepanu, on "Kao ära", mis oli kinodes eelmise aasta esimesel poolel, see on juba eraldi huvitav, kuna aasta alguses linastunud teosed üldiselt ei jõua nominentide hulka," sõnas ta ja tõi välja, et samuti on tegemist žanrifilmiga, mis enamasti tähelepanu ei saa. "Lisaks sellele räägib film ka rassiküsimusest Ameerikas."

Filmikriitik ja Docpointi programmikoostaja Filipp Kruusvalli favoriit parimale filmile on "Vee puudutus", mis on tema sõnul justkui žanrite vahel liikuv muinasjutt. Parima dokumentaalfilmi Oscarile näeb ta heitlust kahe meistriteose vahel. "Ühelt poolt "Icarus", sest ta kõneleb niivõrd globaalsest probleemist nagu on doping, aga teiselt poolt ka "Viimased mehed Aleppos", sest kuigi Süüriast tuleb nii palju materjale, siiski see on midagi niivõrd uskumatut ja dramaatilist, et me peame sellele olukorrale näkku vaatama."

"Viimased mehed Aleppos" režissöör Feras Fayyadi on esimene süürlane, kes on Oscarile nomineeritud. Seevastu dokumentaalfilmi "Palged, paigad" võidu korral saaks ligi 89-aastasest prantsuse uue laine pioneerist Agnes Vardast ajaloo vanim Oscari-võitja. "Selles filmis on inimesed, kes tutvuvad, suhtlevad, õpivad midagi, jalutavad, riputavad suuri pilte üles, naeravad meie võlukaubiku üle, lapsed jooksevad ringi," ütles Varda.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: