Mulle armas maja. Jüri Nikolajev meenutas Kreenholmi ilusamaid päevi

"OP" rändas sel nädalal Narva ning kohtus seal Jüri Nikolajeviga, kes rääkis Kreenholmi linnaosast ning meenutas, kuidas ta töötas kümme aastat sealses Vassili Gerassimovi nimelises kultuurimajas.

Jüri Nikolajev selgitas "OP-is", et Narval on tegelikult mitu linnasüdant. "On endine vanalinn, ajalooline linnasüda, on olemas halduskeskus, kus on Peetri plats, linnavalitsus ja volikogu, on ärikeskus, kus on Astri keskus ja Circke K tankla," sõnas ta ja lisas, et lisaks neile on tegelikult ka Narva tööstuskeskus ehk endine Kreenholm.

"Narvas on palju endiseid asju, eriti Kreenholmi linnaosas, endise Kreenholmi endine pääsla, endine lasteklubi, kus on praegu kunstiresidentuur, endine turg, mis pani selle linnaosa sagima koos Kreenholmiga ja siis endine kultuurimaja, mis on minu jaoks oluline ja armas," ütles Nikolajev ja lisas, et ta elas ja töötas selles kultuurimajas kümme aastat.

"Maja on tegelikult juba surnud, kas ka see rajoon sureb koos selle majaga, ma ei tea," nentis ta ja kinnitas, et väidetavalt oodatakse, et Kreenholmi linnaosale ja inimestele tuleb puhub keegi uue elu sisse just niiviisi, nagu tegi Kreenholm 150 aastat tagasi. "Kes seda teeb, me ei tea, aga loodame, et nii juhtub."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: