Mulle armas maja. Andres Mustoneni sõnul sündis Hortus Musicus Tallinna raekojas

"Mulle armas maja" rubriik ei ole "OP-ist" kuhugi kadunud, sel korral meenutas Andres Mustonen kõigi toredaid aegu, mis tal Tallinna raekojas on olnud.

Andres Mustoneni sõnul sündis Hortus Musicus just Tallinna raekojas. "Seal olid kõige pidulikumad kontserdid tohutu rahvahulgaga ja neid oli väga tihedalt," sõnas ta ja kinnitas, et enam see ei ole niimoodi. "Toona oli ta emotsionaalne koht mitte ainult meile, vaid seal korraldati pikki aastakümneid kõige elitaarsemaid kontserte."

"See maja on 43 aastat Hortus Musicuse esinemispaigaks," sõnas ta ja nentis, et nad nägid seal tõelist renessaanssi. "Need värvid ja võlvid, oli selline aeg, kui keegi ei saanud aru, mis on barokk ja keskaeg, aga me saime selle vaimu sees ennast väljendada," selgitas ta ja lisas, et tänu Tallinna raekojale on Hortus Musicus selline, nagu ta on.

"Kõik raekojad ei ole sellised nagu meie oma, hoiame seda vaimsust ja loomingulisust seal sees, siis ma olen nõus sinna kasvõi ratastooliga üles minema ja esinema," kinnitas Mustonen.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: