Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mulle armas maja. Antti Häkli võrdles Soome suursaatkondi Tallinnas ja Washingtonis

Sel korral oli "OP-i" rubriik "Mulle armas maja" veidi teistsugune, kuna kaamera ette astus saate režissöör Antti Häkli, kes vaatas kõrvuti Soome suursaatkondi Tallinnas ja Washingtonis.

"Ma ei ole siia Soome suursaatkonda Tallinnas väga tihti sattunud, aga need mõned korrad, mis ma siin käinud olen, on olnud väga pidulikud," sõnas "OP-i" režissöör Antti Häkli ja lisas, et viimati käis ta seal Soomele presidenti valmis ning enne seda Soome 100. sünnipäeva tähistama. "Mõlemal korral on see maja olnud punglil rahvast täis."

Häkli kinnitas, et tal tekib alati ülev ja uhke tunne, kui ta jalutab mööda Pikka Jalga üles Toompea poole ja paremat kätt paistab üks valge ja särav hoone. "Ta paikneb Toompea mäe nõlval ning on suurepärase vaatega vanalinna poole, samamoodi paikneb mäe nõlval Soome suursaatkond Washingtonis, vaadates metsa poole, mis on Ameerika puhul väga haruldane."

"Soome suursaatkondade puhul peaks mainima ka seda, et neis on saun," sõnas Häkli ja lisas, et tal on olnud väga suur au käia ka Toompea suursaatkonnas leilis. "Kuigi ma olen siin Eestis suhteliselt pikka aega elanud ja harjunud siinse eluga, siis nähes seda sinivalget lippu lehvimas Soome suursaatkonna katusel, tekib väga soe, uhke ja hea tunne."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: