Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus avas veebikeskkonna kunstiga kauplejatele

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus avas veebikeskkonna, mis annab ülevaate Eesti kunstiturul toimuvate tehingute ja turu üldiste suundumuste kohta.

Veebilehekülg www.kunstiindeks.ee näitab, et Eesti kunstiturg käib käsikäes üldise majandusega. Näiteks 2008. aastal alanud majandussurutis ja 2014. aasta Ukraina kriis mõjutasid nähtavalt ka eesti kunstiturgu.

Indeksi aluseks olev andmebaas sisaldab avamise hetkel üle 5000 kunstitehingu, mis on tehtud aastatel 1998–2017. Andmed pärinevad kahest allikast: avalikult kättesaadavad oksjonite andmed ning galeriide enda poolt sisestatud andmed. Kunstiturul on kõige populaarsemad modernsed maalid, mis moodustavad ligi poole kõikidest tehingutest. Eesti enimostetud kunstnik on aga Eduard Wiiralt – tema teostega on tehtud 281 tehingut.

"Üle 40% tehingutest on töödega, mille maksumus on väiksem kui 500 eurot, ehk et see statistika päris ilmekalt näitab, et kunsti kogumine ja ostmine ei pea ilmtingimata olema eksklusiivne või elitaarne hobi, et kunst on kättesaadav suuremale osale inimestele kui esialgu tundub," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Civitta Eesti AS asutaja Riivo Anton.

"Väärtus on ta selle pärast, et see sihtgrupp on päris lai. Me räägime siin kunsti kogujatest, sealhulgas nendest, kes soovivad osta investeeringu nimel kunsti, aga see on ju töörist ka kunstnikele endale, galeristidele, kunstihuvilistele. See andmebaas, tehingute nimekirjad, alamindeksite genereerimine, et see on midagi uut eesti kunstivaldkonnas ikkagi," märkis Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse projektijuht Kadri Laas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: