Rasmus Puur: EMLS juubelilaulupäev on vahetuim kontakt esimese laulupeoga ({{commentsTotal}})

Rasmus Puur
Rasmus Puur Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tänavu juunis tähistab Eesti meestelaulu selts (EMLS) Kuressaare lossihoovis oma tegevuse 30 aastapäeva suurejoonelise juubelilaulupäevaga "Laulis isa, laulis poega". Dirigent Rasmus Puur võrdles sündmust esimese laulupeoga, kus laulsid ainult mehed ja seda instrumentaalsaateta.

"Minu jaoks on see laulupäev väga oluline eelkõige seetõttu, et esimesel laulupeol olid ju ainult meeskoorid. Terve peo vältel kõlas ürgne, puhas meeste laul. Ja nüüd, Eesti Vabariigi juubeliaastal tulevad taas kõik suuremad ja väiksemad meeshääled üle Eesti kokku ja laulavad pea kogu peo vältel a capella. See on vast kõige vahetum kontakt esimese laulupeoga, mida täna kogeda saaks," rääkis viimase noorte laulupeo debütant ja laulupäeva kunstiline juht Rasmus Puur.

Peol räägitakse eesti mehest. "Sellest, milline on ühe mehe elukaar, mis mõtteid ta ühes või teises etapis mõlgutab ja kuidas need muutuvad. Eriti tore on see, et vahetekstides mõtisklevad selle üle isa-poeg Hannes ja Rasmus Kaljujärv," lisas Puur.

Meestelaulu seltsi juhatuse esimees ja dirigent Hirvo Surva näeb laulupäeval eesti kultuuri kandvat rolli. "Kui me ei hoia oma kultuuri, siis võib see teiste Euroopa riikide ja rahvaste hulgas vesivärvina ära lahtuda," mõtiskles Surva.

Juubelilaulupäeval osaleb 51 poistekoori kokku 1400 lauljaga ja 30 noormeeste ja meeskoori kokku 680 lauljaga. Laulupäeval kõlab 22 eripalgelist muusikateost läbi aegade, millega jutustataks kuulajale saja-aastase mehe elu ja lugu. Vanema põlvkonna heliloojate kõrval on kuulda ka uue põlvkonna heliloomingut ning kogemustega kolleegide kõrval astuvad dirigendipulti ka noored.

Esimesel laulupäeval Leisi vabaõhulaval 30 aastat tagasi lehvis esmakordselt  Nõukogude liidus niivõrd mastaapsel rahvakogunemisel sinimustvalge lipp. Samal peol lauldi meeste tungival soovil kava väliselt ka "Eesti lippu" ja Eesti hümni.

EMLS juubelilaulupäev "Laulis isa, laulis poega" kontsert toimub 16. juunil kell 17 Kuressaare lossihoovis. Rongkäik algab kell 16:15. Laulupäeva kunstiline juht Rasmus Puur.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: