Pürotehnik Kersti Rešetnjak: sünkroonsuse tagamine efektide ja orkestri vahel on "Carmina Burana" puhul paras väljakutse

Foto: ERR/kuvatõmmis

Reedel, 22. juuni algab Tartus üliõpilasfestival Gaudeamus, mille raames esitatakse Emajõe kaldal Carl Orffi kantaat "Carmina Burana". Esituse pürotehnilise poole eest vastutab Kersti Rešetnjak

"Ilutulestiku poole pealt on planeeritud sünkroonselt muusikaga ilutulestiku laskmine ettekande alguse esimeses osas ja ettekande lõpus. Esimeses osas on efektid asetunud kaarsilla peale ja viimases osas Atlantise ja selle tagusele alale," rääkis ürituse pürotehnik Kersti Rešetnjak.

"Ilutulestik on tegelikult oma olemuselt natukene teistsugune, see on ajastatud täpselt muusikasse ja tegemist on ikkagi üsna valge ajaga, siis on efektid valitud selliselt, et nad oleksid ka valgel ajal nähtavad. Ilutulestik oma olemuselt on paras väljakutse sellele üritusele, kuna tegemist on ju orkestriga, kes esineb otse, siis sünkroonsuse tagamine efektide ja orkestri vahel on paras väljakutse. Inimfaktoreid seal vahel on päris palju. Ei ole nuppu, kust tuleb muusika ja ilutulestik kõik korraga, vaid tuleb leida see õige tasakaal ajastusel. See on meie jaoks kõige suurem väljakutse selle asja ülesehitusel."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: