Vihmases Tartus pandi Gaudeamusele punkt rongkäigu ja laulupeoga

Üliõpilasfestivalile Gaudeamus pandi pühapäeval Tartus punkt rongkäigu ja laulupeoga, kus lauldi kolme Balti riigi jaanipäeva laule, mis põhinevad enamasti rahvaluulel ja rahvapillidel.

Rongkäik kulges Tartu Ülikooli peahoone eest Tartu lauluväljakuni. Pea terve aja taevast kallanud vihm pidulisi ei morjendanud.

Laulupeol lauldi kolmes keeles, mistõttu pidid näiteks Eesti koorid selgeks õppima ka läti- ja leedukeelsed jaanilaulud.

"Õnneks meil on niivõrd tubli koor, et me tõlgime kõik tekstid ära, et me saaksime ikkagi mõttest aru ja see on äärmiselt tähtis. /.../ Mulle väga meeldib kõigi kolme riigi hümni laulda, see on äärmiselt liigutav," rääkis laulupeoline Markus Johann.

Kolme riigi hümni laulmisega pidu ka algas. Seejärel süüdati laulupeo tuli.

Laulupeo kunstiline juht Kuno Kerge ütles, et Gaudeamuse erilisus peitub tudengite käitumise etteaimamatuses ja aktiivsuses.

"Tudengi vaimsus ja energia, see ülevoolav positiivsus on see märk, mida üles korjata tänasest päevast," lausus Kerge.

Laulupeoga lõppeski terve nädalavahetuse väldanud üliõpilaste pidu. Gaudeamus toimub üldjuhul iga nelja aasta tagant vaheldumisi kolmes Balti riigis.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: