Kaarsillal avati näitus Tartu rollist Eesti riigi loomisel

""Eesti mõeldi välja Tartus!" (Valdur Mikita). Näitus Tartu rollist Eesti riigi loomisel" Autor/allikas: Tartu Linnamuuseum

Alates teisipäevast, 25. juunist on Tartu Kaarsillal avatud Tartu Linnamuuseumi näitus ""Eesti mõeldi välja Tartus!" (Valdur Mikita). Näitus Tartu rollist Eesti riigi loomisel".

Tartu ja tartlaste roll Eesti riigi sünni juures on kahtlemata olnud väga tähtis. Tartu on laulupidude ja mitmete teiste rahvuslike ettevõtmiste sünnipaik. Siit sai alguse sinimustvalge värvikolmiku kujunemine rahvusvärvideks, siin ilmus eesti ajakirjanduse lipulaev Postimees, pandi alus paljudele rahvuslikele seltsidele ning rajati Eesti Rahva Muuseum. 1920. aastal sõlmiti Tartus rahuleping Nõukogude Venemaaga, mis kindlustas iseseisva Eesti riigi püsimajäämise.

Eesti Vabariigi juubeliaastale pühendatud näitus annab põgusa ülevaate 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi algul Tartus aset leidnud sündmustest ja protsessidest, mis rajasid teed Eesti Vabariigi loomisele ning mõjutasid siinset elu kahe maailmasõja vahel, pärast seda ja osalt lausa tänapäevani välja. Näitus räägib mineviku Tartust ja tartlastest, kelle julgus, teotahe ning vaimuerksus lõid eeldused iseseisva riigi sünniks.

Näitust saab Kaarsillal vaadata 16. septembrini 2018.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: