Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu kaarsillal kõlama hakkavad heliteosed valiti välja

Tartu kaarsild saab endale uued heliteosed. Avalikule konkursile laekunud 57 tööst valiti välja viis parimat, mida saab tulevikus kaarsillal kõndides kuulda.

Renoveeritud kaarsild võimaldab jalakäijatele mängida erinevaid helipalasid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui esimene kord tellis Tartu linn viis lugu Eesti kunstiakadeemia magistrantidelt, siis seekord kuulutati välja konkurss. Võidutööde autorid on Judith Parts, Robert Jürjendal, Meisterjaan, Marianna Liik ja Marta-Liisa Talvet. Nende tööd valiti välja selle tõttu, et nad olid kõige kuulajasõbralikumad.

"Mitmed tööd olid sellised, mis tekitaksid möödujates pigem ehmatust või võõristust või mingisugust judinat. Kas olid helid liiga valjud või liiga kriipivad või andsid edasi muljet, mida me tegelikult ei soovi, et inimesed avalikus ruumis tunneksid," selgitas Tartu linnakujunduse spetsialist Anna-Liisa Unt.

Tema sõnul pole see, millal heliteoseid sillal kuulda saab, pole veel teada.

Heliteoste seas esineb nii etnilist folkmuusikat kui ka rahulikke ballaade.

Kaarsillale heli loojad saavad nüüd oma teosed sillal esitamise kõlbulikeks valmis häälestada. Kui kõik heliteosed saavad valmis, on plaanis palade ühine ettekanne.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: