Fotod: Eesti rahvapillide näitusel Brüsselis käis üle 90 000 külastaja

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitust "Elus! Eesti rahvapillide lugu" külastas kaheksa kuu jooksul Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumis 92 000 inimest.

Näitus oli avatud eelmise aasta 19. oktoobrist selle aasta 16. juunini ja tutvustas märgilise tähtsusega eesti rahvapille nii retrospektiivses kui ka tänapäevases võtmes. Eesti rahvapillide lugu on mõjutanud kohalik loodus, aga ka naaberriikide ja Euroopa kultuur, aja jooksul on kujunenud eriline lugu rahvapillidest ja traditsioonist, mis on tänaseni elus.

Näitusel olid väljas sajandivanused rahvapillid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogudest ja Eesti rahvapillimeistrite spetsiaalselt näituseks valmistatud uued pillid. Kujunduse aluseks olid loodusfotograaf Arne Aderi panoraamfotod Eesti maastikest.

Näitus oli pühendatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti Vabariigi 100. juubelile.

Näituse kuraator on Risto Lehiste, koostajad Igor Tõnurist, Krista Sildoja, Tarmo Kivisilla, Raivo Sildoja, Risto Lehiste, Tanel Veeremaa ning kujundajad Katri Haarde ja Margit Argus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: