Otseülekanne: Läti laulupeo lõppkontsert

{{1530875880000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Läti laulupeonädal kulmineerub sel pühapäeval Riias Mežaparksi laululaval suure lõppkontserdiga. Kell 20 alanud kontserti saab jälgida ka otseülekandes.

Kolm tundi kestval kontserdil astub üles 12 000 lauljat.

NB! Kui otseülekande aken ei tööta, saab kontserti vaadata SIIN.

"Aktuaalne kaamera": terve nädala kestnud pidu on olnud põnev ja üllatusterohke

Terve nädala kestnud pidu on olnud kui põnev festival, mille iga päev on üllatanud kontsertide ja tantsuetendustega, nentis ERR-i korrespondent Ragnar Kond "Aktuaalses kaameras".

Nii palju rahvast pole Metsapargi laval korraga varem olnud. Laval on 16 500 lauljat, 1200 tantsijat ja 1500 puhkpillimängijat. Publikuosa on vahepeal renoveeritud ja nüüd mahub siia ka rohkem pealtvaatajaid.

"Kontsert jaotub osadeks - läbi päikese ja saatuse loo Tähtede teeni. Kõik need peegeldavad austust, ülistust ja kiitust meie elu erinevaile aegadele," kommenteeris Läti laulupeo lõppkontserdi lavastaja Ugis Brikmanis.

Eestlased laulavad Läti peol ka - Tartu ülikooli kammerkoor õppis ära üle 20 lätikeelse peolaulu ja läbis edukalt ülevaatuse.

Pühapäeva keskpäeval laulsid nad koos külaliskooriga Jaapanist Läti üht tuntumat ja tänase peo eelviimast lugu "Valguse palee" paigas, mis kannab sama nime ehk Läti rahvusraamatukogus.

"Kui ma võrdlen Eesti laulupidu Tallinnas ja Läti laulupidu Riias, siis mul on tunne, et see pidu siin on suuremalt esil," leidis Tartu Ülikooli kammerkoori vanem Andrus Rehemaa.

"Kolmandal-neljandal päeval hakkad väga selgelt tajuma, mis on lätlaste jaoks oluline ning mis neid tiivustab või paneb heldima," nentis omakorda Tartu Ülikooli kammerkoori dirigent Triin Koch.

Balti riikide laulupeotava on UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirjas. Nüüd seob Eestit, Lätit ja Leedut laulupeokultuuri arendamise leping. Samuti lõid Balti riigid 300 000 eurose aastaeelarvega kultuurifondi.

"See on täiesti uus algatus, mis annab järgmisest aastast võimaluse kõigil projekte tegevail institutsioonidel taotleda raha kultuurkapitalidest," selgitas Eesti kultuuriminister Indrek Saar.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Ragnar Kond, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: