Hiiumaa tantsufestival näitab tantsukunsti tulevikku ({{commentsTotal}})

Hiiumaa tantsufestival
Hiiumaa tantsufestival Autor/allikas: Sandra Veermets

2018. aasta Hiiumaa tantsufestivalil jätkub lavastusprotsesside traditsioon, mille käigus luuakse noortega tantsufilm ja -lavastus, samuti jätkatakse residentuuriprogrammiga professionaalidele. 

Lavastusprotsessi noortele juhivad koreograaf Karoliine Suhhov ja muusik Judith Parts ning filmiprotsessi Mikk-Mait Kivi ja Henri Hütt. Professionaalsete tansijate lavastusprotsessi juhib koreograaf Ruslan Stepanov. Hiiumaa 2018 resident on Karolin Poska. Kõikide festivali jooksul toimuvate protsesside kunstnikuks on Terje Kähr. Nädalaseid loomeprotsesside tulemusi saab näha 4. augusti õhtul Käina huvi- ja kultuurikeskuses.

Festivali kahel õhtul 2. ja 3. augustil kell 19.00, toimub noorte etenduskunstnike PLATVORM, mida on varem kahel hooajal maikuus Tallinnas peetud. PLATVORM on etenduskunstide lühiformaatide õhtu, millele on kõikidel huvilistel võimalik oma töid pakkuda.

"Sarnaselt  varasemaga, pakume mitmekülgset programmi nii kogenud tantsusõpradele kui ka uute elamuste otsijaile," rääkis festivali korraldustiimi liige Helena Pihel. Ta lisas, et sel aastal vaadatakse rohkem tulevikku, eriti järgmise aasta kümnenda juubeli suunas, ja katsetatakse juba seekord mõningaste programmiliste uuendustega. "Proovime esimest korda festivalil pika töötoa formaati ehk siis seda, et ühe päeva jooksul saavad osalejad intensiivselt ühe juhendaja käe all õppida ning järgmisel päeval liigutakse edasi järgmise töötoa juurde," selgitas Pihel. 

Hiiumaa tantsufestivali töötubadesse tulijad jaotatakse taseme järgi erinevatesse gruppidesse, seega osa saavad võtta nii algajad kui ka juba edasijõudnud liikumishuvilised.

2018. aasta Hiiumaa TanstuFestivali töötoad on:

Pehme ja jäik vabadus / Joanna Kalm / Koreograafia teoreetiline ja praktiline töötuba, kus tantsuajaloole tagasivaadates ja olevikuhetke analüüsides fantaseeritakse tantsuloome tulevikus.

Dokumentalistika töötuba / Ajjar Ausma / Töötoas kohtutakse läbi looduse liigutustega ja läbi liigutuste loodusega. Sulandutakse keskkonda ning eristutakse sellest, valgutakse laiali ning koondutakse punkti tagasi.

Repertuaari töötuba / Janina Sarantšina / Repertuaariklass tänavatantsu mõjutustega.

Hiiumaa tantsufestival toimub sel aastal 30. juulist 5. augustini Hiiumaal Käinas. 

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: