Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EKA uues hoones alustavad sügisel koos õppetööd kõigi õppealade tudengid

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti Kunstiakadeemia uus õppehoone on peagi valmis. Hoones alustavad sügisel õppimist tudengid ülikooli kõikidel erialadel.

"Kunstiakadeemia jaoks on see tunne väga ülev ja hea, et see on selge. Mina küll olen lühemat aega selle projekti juures olnud, aga ma arvan, et EKA jaoks on see ikka väga-väga hea tunne," ütles EKA haldus- ja finantsdirektor Andres Tammsaar.

Kuigi esmapilgul võib tunduda, et teha on veel palju ja nii mitmeski kohas pole veel seinadki lihvitud, siis Tammsaar kinnitas, et muinsuskaitse all olevas Rauaniidi hoones seinad selliseks jäävadki. Seinu kaunistasid EKA tudengid ning habeme lisasid loomingule hoopis ehitajad.

Kunstiakadeemia uues hoones on erinevalt varasemast koos kõikide õppealade tudengid. See teeb ehituse keeruliseks, sest mõelda tuleb kõikide peale. Moeloojatel on vaja õmmelda ja keraamikutel hoopis keraamikaahjusid. Õppehoones on nii avaraid auditooriume kui ka klassikalisi klassiruume, kus varustuse alla kuuluvad minimalistlikud mustad lauad, kapid ja ka ettepoole kalduvad toolid.

Õppehoone kõige kõrgemalt, kuuenda korruse terrassilt, avaneb vaade Tallinna vanalinnale. Terrasse on õppehoonel veel. Vägikaikavedu EKA uue hoone nimel on kestnud juba pikalt, kuid lõpuks hakkab maja valmis saama.

27. augustil toimub kunstiakadeemia pidulik avamine ja selleks ajaks on kõik tööd lõppenud, et sügisel uuele õppeaastale uues majas vastu minna.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: