Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Raplamaal lõppes Lauri Randla mängufilmi "Hüvasti, NSVL" esimene võtteperiood

Juulis ja augustis toimusid Lauri Randla täispika debüütmängufilmi "Hüvasti, NSVL" võtted Sillamäel, Tallinnas ning pikemalt Raplas Okta Centrumis (endises KEKi hoones), mida võib nimetada ka nõukogudeaegse arhitektuuri monumendiks. 10. augustil lõppes võtteperioodi esimene etapp, võtted jätkuvad 26. augustist Kohtla-Järvel. Kolmas võtteperiood on planeeritud novembrisse.

"Hüvasti, NSVL" on lugu Johannesest, kes sündis enneaegsena oma tudengist üksikemale ning jäi vanavanemate kasvatada 1980ndate Eestis. Ettevõtliku Johannese saatus on olla üksildane ja teistest erinev, kuni ta leiab 10-aastasena oma esimese armastuse. Sama ajal kukub foonil kokku NSVL.

Filmi stsenarist, režissöör ja helilooja on Lauri Randla, operaator Elen Lotman, kunstnik Jaana Jüris, kostüümikunstnik Mare Raidma, produtsendid Peeter Urbla ja Mark Lwoff (Soome). Filmi tootjad on Exitfilm ja AB Bufo OY (Soome).

Filmi peategelast Johannest mängib Niklas Kouzmitchev, teistes osades Ülle Kaljuste, Tõnu Oja, Pääru Oja, Nika Savolainen, Jekaterina Novosjolova, Elene Baratšvili, Dima Bespalov, Anne Reemann, Liina Tennosaar, Piret Krumm ja Viktor Lanberg. Film on eesti, ingeri ja vene keeles. Filmi esilinastus on planeeritud 2019. aastasse.

"Minu jaoks on "Hüvasti, NSVL" Johannese üleskasvamise lugu maailmas, mis äkitselt kokku variseb. Ja kokku ei kuku mitte ainult Nõukogude Liit, vaid loo ajal tekib ja puruneb mitu erinevat maailma poisi ümber. Armastuse abil loob Johannes endale reaalsuse, kus ta on õnnelik, aga seda vaid hetkeni, mil ema otsustab ta lagunevast NSV Liidust ära viia. Mul on hea meel, et filmi võtted on läinud siiani hästi, hoolimata väga palavast suvest. Olen vaimustuses sellest, kui hästi Johannest mängiv Niklas Kouzmichev on hakkama saanud ning olen tänulik, et mul on tõeliselt vinge võttegrupp," kommenteerib esimese perioodi lõppu režissöör Lauri Randla.

Lauri Randla on saanud Soomes Aalto/ELO filmikoolist bakalaureuse- ja magistrikraadi filminduses. Produtsendi Peeter Urbla koostöö Lauri Randlaga algas lühifilmiga "Mausoleum" (2016, 26 min), mis on seni pälvinud kaheksa rahvusvahelist auhinda: 2016 Toronto lühifilmide festivalil parima välismaise filmi auhinna, festivalil "ShortCuts Bucharest" Rumeenias publikuauhinna, festivalil "Scanoramas" Vilniuses parima filmi tiitli, festivalil "Accolade Global Film" eriauhinna, filmifestivalil "Mumbai Short" žürii eriauhinna ja tänavu Lillehammeri filmifestivalil "Amandus" auhinna helilahenduse eest.

Exitfilm ja Peeter Urbla produtsendina on olnud mitmete Eesti noorte filmitegijate esiletooja ning tootnud nende esimesed professionaalsed filmid; nende hulgas sellised nimed naug Anri Rulkov, Jaak Kilmi, Andres Maimik, Rainer Sarnet, Marko Raat, Raimo Jõerand, Edina Csüllög jpt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: