Pildid ja video: algas Lauri Randla filmi "Hüvasti, NSVL" viimane võtteperiood

{{1549356480000 | amCalendar}}
Foto: Viktor Koškin

Lauri Randla mängufilmi "Hüvasti, NSVL" kolmas võtteperiood toimub 3. kuni 10. veebruarini. Võttepaikadeks Vetla, Pärnu ning võtete viimastel päevadel ollakse Viljandis, kus filmitakse üles filmi algusstseenid sünnitusmajas.

"Detsembri alguses kahtlesin selles, kas lund üldse tuleb, aga seda on nüüd tulnud sedavõrd, et eile kukkus mulle katuselt lumemass peaaegu pähe," ütles režissöör Lauri Randla ja rõhutas, et peaks enda soovides ettevaatlikum olema. "Lund on tõesti piisavalt ja kliima on mänginud täitsa head produtsenti, aga mina õnneks kehva meteoroloogi."

Juulis ja augustis 2018 toimusid võtted Sillamäel, Tallinnas, Kohtla-Järvel ning pikemalt Raplas Okta Centrumis.

Pärnus sanatooriumi Tervis juures võeti üles stseeni Tallinna sadamast. Operaator Elen Lotmani kaamerasse jäävad üksnes galeriis liikuvad tegelased väljastpoolt vaadates. Seda, kuidas asi seestpoolt välja näeb, lubati üles võtta "Aktuaalse kaamera" operaatoril.

Filmi stsenarist, režissöör ja helilooja on Lauri Randla, operaator Elen Lotman, kunstnik Jaana Jüris, kostüümikunstnik Mare Raidma, produtsendid Peeter Urbla ja Mark Lwoff (Soome). Filmi peategelast Johannest mängib Niklas Kouzmitchev, teistes osades Ülle Kaljuste, Tõnu Oja, Pääru Oja, Nika Savolainen, Jekaterina Novosjolova, Elene Baratšvili, Dima Bespalov, Anne Reemann, Liina Tennosaar, Piret Krumm ja Viktor Lanberg. Film on eesti, ingeri ja vene keeles.  

Filmi esilinastus on planeeritud 2019. aastasse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: