Ajaloomuuseumi uus juht: muutused peaksid kajastuma inimeste igakuises töötasus

Veidi enam kui kuu aega tagasi ajaloomuuseumi direktori ametisse asunud Peeter Mauer toob välja kaks põhilist eesmärki - Maarjamäe kompleksi suurem avamine publikule ja ajaloomuuseumi ning teatri- ja muusikamuuseumi ühise sihtasutuse loomine, mille eesmärk on tõsta muuseumide kvaliteeti.

Uue sihtasutuse loomine võimaldab masinavärki paremini organiseerida - mõistlik on viia kokku ühe sihtasutuse alla muuseumid, kus paljud inimesed teevad sama tööd, selgitas ajaloomuuseumi uus direktor Peeter Mauer "Aktuaalsele kaamerale".

"Põhimõte on ikkagi see ratsionaalsus ja tulu, et me seal allpool, eriti turundus- ja müügitasandil suudaksime seljad kokku panna, et väiksemate ressurssidega suuremaid asju teha või siis teine asi, mis on praegu muuseumidel ees, kogude digiteerimine, kogude kättesaadavaks tegemine. Nende tegevuste juures suudaksime pakkuda kiiremaid, kvaliteetsemaid lahendusi," ütles Maure.

Mauer loodab, et sihtasutuse tegevus peaks väljenduma inimeste igakuises töötasus. "Et inimesed ei peaks mõtlema muuseumist õhtul koju minnes, et mida ma edasi teen, et peret toita," lausus Mauer.

Maueri teine suurem eesmärk on Maarjamäe kompleksi suurem avamine publikule. Seda mitte ainult näituse poole pealt, vaid ka arhiivid ja kogud, et arendada uurimistegevust. "Tore asi, kui saab midagi uut valmis, sellega kaasneb suur publikuhuvi. Kõige suurem väljakutse, kuidas seda publikuhuvi hoida, sest uued näitused ja majad ei saa valmis igal aastal. Kuidas paeluda külastajat ka järgmisel aastal ja ülejärgmisel aastal ja edaspidi," arutles ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: