Toimub heategevuskontsert "Rahvusvaheline õnnitluskaart EV 100"

Alexela Kontserdimaja
Alexela Kontserdimaja Autor/allikas: Martin Dremljuga

28. septembril toimub heategevuskontsert "Rahvusvaheline õnnitluskaart EV 100", millega saab iga kontserdikülastaja anda oma panuse laste toetuseks projektis "Iga hetk on oluline".

"Iga hetk on oluline" heategevusprojekti kaudu toetatakse Tallinna lastehaiglasse sügavalt enneaegsete vastsündinute peredele teise astme intensiivraviüksusesse perepalatite loomist ja sisustamist.

Tallinna lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonda tuleb aastas ravile 400 500 vastsündinut, kellest pooled on enneaegsed ja neist omakorda pooled sügavalt enneaegsed lapsed, just neile ongi mõeldud intensiivraviüksusesse rajatavad perepalatid.

Tallinna lastehaigla toetusfondi juhataja Inna Kramer ütles, et annetatud raha kasutatatakse projekti "Iga hetk on oluline" elluviimiseksning sisustatakse sügavalt enneaegsete vastsündinute peredele palatid, et emadel ja isadel oleks pidevalt võimalus viibida oma beebide juures. "Perepalatite ehitus on käimas ning need valmivad käesoleva aasta lõpuks," ütles Kramer. 

Palatid on suurusega 20-22 ruutmeetrit ning igas palatis on voodikoht lapsele koos vajaliku aparatuuriga, ema voodi ja lisavoodi isale ööbimiseks, imetamistool, vaheseina võimalus, duširuum ja WC. Tänu tsentraalmonitooringule, mis hõlmab monitore palatis ja õdede valvepostis ning spetsiaalset kaasaskantavat pulti, mis on õel kogu aeg kaasas, on tagatud vastsündinu ööpäevaringne jälgimine meditsiinipersonali poolt.

Viimased 10-15 aastat on vastsündinute ravis uus filosoofia, mis näeb ette, et lapse ravimisel kaasatakse meeskonnaliikmeteks lisaks haiglapersonalile ka ema ja isa. See annab vastsündinu ravis ja arengus paremaid tulemusi, lisaks on vanematel püsiv emotsionaalne side lapsega. Selline meetod on paljudes riikides väga edukaks osutunud.

Perepalatite loomise projekti kogumaksumus on umbes 450 000 eurot ning palatid plaanitakse avada 2018. aasta novembris.

Heategevuskontsert "Rahvusvaheline õnnitluskaart EV100" on Tallinna linnavolikogu ja mitmete Tallinnas olevate suursaatkondade ühine kingitus Eesti Vabariigile ning kõigile Tallinna elanikele ja külalistele. "Rahvusvaheline õnnitluskaart EV100" on muusika- ja kultuurielamus, kus astuvad üles artistid tervest maailmast, kes saabuvad Tallinna oma riiki esindavate suursaatkondade kutsel.

Heategevuskontsert toimub koostöös Ameerika Ühendriikide, Brasiilia, Iirimaa, Jaapani, Kreeka, Läti, Rumeenia ja Valgevene suursaatkondadega Eestis.

Kontsert toimub 28. septembril kell 19.00 Alexela kontserdimajas.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: