Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jaapanis tuleb Eesti kultuurifestival

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimub 3.-16. oktoobrini "Estonian Festival in Japan", kus tutvustatakse Eesti pärimusmuusikat ja disaini. Festivali sündmused hõlmavad tervet Jaapanit Hokkaidost kuni Okinawa saarteni lõunas. "Mitu aastat kestnud suhete loomine ja ettevalmistustöö kulmineerub juba järgmisel nädalal. Festivali avaüritus "Native Music Showcase" toimub 4.oktoobril Tokyos.", ütleb festivali peakorraldaja Janne Funk.

Festivali raames astuvad Jaapani erinevates linnades üles Eesti pärimusmuusika tipud: Trad. Attack!, Mari Kalkun ning Tuulikki Bartosik. Kuulda saab kohalikke virtuoose nagu Kanako Kato, Odoro Matildaka, Shanachie & Annikor, Siberian Newspaper ning Mami Sakurai. Festivali programm hõlmab ka Eesti disainerite Merle Suurkase, Liisa Kallami (Emma Leppermanni stuudio), Mare Kelpmani, Stella Soomlaisi, Anneli Tammiku ja Kairi Lentsiuse loomingu tutvustamist. Eesti disaini esitletakse suuremates kontsertpaikades ning toimub nädala pikkune väljapanek Seibu luksuskaupade kaubamajas Tokyos.  

Festivali eesmärk on  Eesti nähtavuse tõstmine Jaapanis ja koostöösidemete jätkumine Eesti muusikaartistide ja disainerite jaoks. "On märkimisväärne, et senitoimunud "Põhjamaade muusika festival" sel aastal "Eesti festivali" nime all toimub ja festivalil astuvad lisaks Jaapani artistidele üles vaid Eesti esinejad. Ettevalmistavate aastate jooksul oleme kutsunud Eestiga tutvuma Jaapani ajakirjanikke, kes on avaldnud artikleid Jaapani meedias. Just täna on Jaapani populaarseimas raadiokanalis J-Wave eetris 3-tunnine erisaade Eestist ja Eesti muusikast.", ütleb Janne Funk.

Festivali programm on valminud koostöös kohaliku muusikapartneriga Harmony Fields ja disainipartneriga Yourmarks.

Harmony Fields on varem korraldanud kontsertreise Jaapanisse Curly Stringsile, akordionist Tuulikki Bartosikile ning andnud välja Eesti artistide albumeid.  

Sündmused toimuvad Tokyos, Kobes, Nagoyas, Sapporos ja Shimane, Mie, Nagano, Okinawa ning Oita prefektuurides.

 Sündmust toetavad EV100, Eesti Kultuurkapital, EAS, Eesti Suursaatkond Tokyos ja korraldavad Harmony Fields, Yourmarks Jaapanist ning Kirimiri Eestist.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: