Galerii: Rahvusraamatukogus on avatud näitus Andres Eilarti kunstikogust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

5. oktoobril avati Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis "Peatükk Andres Eilarti kunstikogust. Suurnäitus 1960.–1970. aastate kunstiuuendusest".

Näitus põhineb Andres Eilarti kunstikogul, kus saab näha nii Jüri Arraku, Olav Marani, Kaljo Põllu, Elmar Kitse, Enno Halleki, Toomas Vindi, Ilmar Malini, Enn Põldroosi, Jüri Palmi kui ka paljude teiste eesti kunsti suurkujude uuenduslikke teoseid. Lisaks murrangulisele 1966. aastale, mida võib nimetada kunstirevolutsiooniks Eestis, on näituse fookuses eelkõige  toonaste uuendajatena kolm meest – Jüri Arrak, Olav Maran ja Kaljo Põllu.

"Sõna "peatükk" pealkirjas polegi nii juhuslik. Eks see on otsene viide raamatule ehk siis näituse toimumispaigale. Teisalt hõlmab too "peatükk" tervet olulist perioodi, kus kunst tõusis režiimivastaseks osavaks võitluseks, keelatud piiride kompamiseks, salauste lahtimuukimiseks. Kindlasti ka mänguks, mille käigus sai otsida, katsetada," kommenteeris Andres Eilart näitust. "Kolmandaks peitub siin tähendus mu enda huvis, olen ju aegade jooksul keskendunud kogumisel ühele ja teisele, aga kõige enam kõnetab mind just 1960–1970ndate kunstirevolutsioon. Oli see ju lihtsate-keeruliste olukordadega aeg, kust ma isegi pärit. Ja nüüdseks moodustab avangard, modernism olulise tüki minu enda kunstikoguski. 

Näitus on avatud 6. detsembrini 2018.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: