Kustnik Kaljo Põllu looming jätkab teekonda Jaapanis

1972. aastal lõpetas tegevuse Kaljo Põllu juhitud kunstirühmitus Visarid. Muu hulgas Tšehhoslovakkia 1968. aasta sündmuste mõjul kaotas lääne järgimine Põllu jaoks mõtte. Aegamisi pöördus ta soome-ugri motiividesse, otsima eesti omakultuuri aluspinda.
1972. aastal lõpetas tegevuse Kaljo Põllu juhitud kunstirühmitus Visarid. Muu hulgas Tšehhoslovakkia 1968. aasta sündmuste mõjul kaotas lääne järgimine Põllu jaoks mõtte. Aegamisi pöördus ta soome-ugri motiividesse, otsima eesti omakultuuri aluspinda. Autor/allikas: Eesti kunstimuuseum

8. märtsil avatakse Jaapanis Nagano prefektuuris asuvas Saku linna kaasaegse kunsti muuseumis Eesti kunstniku Kaljo Põllu graafika näitus, millega Eesti Kunstimuuseum tähistab oma 100. juubeliaastat. Näitusega kaasneb illustreeritud kataloog jaapani ja inglise keeles.

Näitus on valminud koostöös Eesti Kunstimuuseumi ja Jaapani partnerite Okuni pühamu, Saku linna ning Saku linna kaasaegse kunsti muuseumiga. Näitus avati eelmisel aastal Jaapanis Okuni Pühamus, nüüd eksponeeritakse Kaljo Põllu loomingut pea kolmandiku võrra suurema väljapanekuga Saku linna kaasaegse kunsti muuseumis.

Nagano prefektuuris asuva Saku linna sõpruskoostöö Eestiga ja siinse Sakuga on kestnud juba üle kümne aasta. Linnas on äärmiselt aktiivne Jaapani-Eesti sõprusühing ja huvi Eesti kultuuri vastu on suur.  

Kaljo Põllu on loonud mahukad graafikasarjad "Kodalased", "Kalivägi", "Taevas ja maa", "Eesti maastikud" ja "Kirgastumine", millest tehtud valik moodustab ka Jaapanis toimuva näituse tuumiku. Oma teostes jutustab Põllu kunsti keeles lugusid esivanemate maailmapildist, legendidest, jumalate ja inimeste suhetest, maailma loomisest, müütilistest tootemloomadest ning looduse vägevusest.

Näitus on avatu kuni 14. aprillini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: