"Unusta/Unista" lavastaja Ingmar Jõela: me songime inimese hinges

Foto: ERR

Tartu Uus Teater juhatab oma 11. hooaja sisse reedel Jim Ashilevi näidendiga "Unusta/Unista". Lavastus valmis koostöös Tartu ülikooli psühholoogia instituudiga.

Jim Ashilevi kirjutatud näidendile põhinev Tartu Uue Teatri lavastus "Unusta/Unista" pakub võimaliku pildi eksperimentaalpsühholoogia lähitulevikust.
Lavastaja Ingmar Jõela sõnul uurib lavastus inimhinge sügavusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me vist nii-öelda songime inimese hinges, püüdes siis aru saada, et millest üks inimene koosneb, millest hing koosneb, kas see on seotud emotsionaalse mäluga, on see seotud läbielatud traumade või läbielatud rõõmudega, aga veel enam, võib-olla me uurime isegi neid tumedamaid hoovusi seal ehk mingisuguseid sügavaid kirgi, ihasid, vajadusi," lausus Jõela.

Ta lisas, et lugu on paigutatud tulevikku, kus kogu ühiskond on programmeeritud ja kodeeritud.

Lavastuses mängivad äsja EMTA lavkunstikooli 28. lennu lõpetanud näitlejad. Näitleja Nils Mattias Steinberg ütles, et lavatrupi sünergia teeb lavastuse rikkamaks. "Kindlasti me tunneme üksteist ikkagi läbi ja lõhki, me teame, kuhu keegi tahab minna, oskame üksteisega töötada kindlasti ja oleme ka eraelus lähedased. Ma arvan, et see teeb töö tegemist lihtsamaks, aga samas ka nüansirikkamaks," ütles ta.

Lisaks Steinbergile mängivad lavastuses veel Steffi Pähn, Johan Elm, Markus Truup, Jane Napp ja Jaanus Nuutre. Lavastus "Unusta/Unista" ei ole soovitatav alla 14aastastele.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: