Tõnis Mägi: mul on olnud kuus või seitse erinevat elu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Saates "Kajalood" oli Kaja Kärneril sel laupäeval külas muusik Tõnis Mägi, kellega tuli juttu nii tema arenemisest läbi aastate kui ka probleemidest Eesti ühiskonnas.

"Minu hääl on kõvasti muutunud, kui praegu kuulata," mainis ta ja lisas, et 1971. aasta salvestustel on tal kõrge ja selge hääl, siis veel kähinat kuulda ei ole. Samuti tõdes ta, et oma muusikat ta väga ei kuula. "Kui ma uusi plaate teen, siis ma olen laulatatud nende lauludega, olen hommikust õhtuni selle muusika kütkes, aga kui see on salvestatud, siis on hetk, kui ma ei kuula seda enam kordagi," selgitas ta ja nentis, et üheks põhjuseks, miks ta oma muusika mitmeks aastaks kõrvale paneb, on see, et ta kardab sealt vigu leida. "Kui neli aastat läheb mööda, siis nad ei mõju mulle nii halvasti ja olen taltunud."

"Ma võin öelda küll, et mul on olnud kuus või seitse erinevat elu, iga kümnendi järgi ei muuta, aga neid muutusi on olnud," ütles ta ja selgitas, et praegusel hetkel 70. sünnipäeva eel ei oskagi ta öelda, kas tal oleks huvitav istuda koos 30-aastase Tõnisega. "Ma olen tõesti väga palju muutunud."

Tõnis Mägi arvates on väga oluline see, et inimese ego ei tohi prevaleerida. "Me oleme inimestena üsna mannetud tegelased, sest peaksime saama end muuta iga päev paremaks," selgitas ta ja mainis, et piibel on tema jaoks väga oluline raamat. "Piibel ütleb, et ei ole midagi uut siin päikese all, ja see kõik, mis on uus, on kindlasti kunagi olnud."

"Ega ei oskagi midagi öelda, mida nüüd teha, sest mina ei ole poliitik," tõdes ta ja selgitas, et kui teda peaks valitama Riigikogusse, siis ta peaks jätma muusikuameti kõrvale ja lugema tonnide viisi aruandeid. "See ei ole minu maailm absoluutselt, seega mina ei kavatse poliitikasse astuda, aga aeg-ajalt soovin ma siiski kanaarilinnuna häält tõsta."

Mägile valmistab tänasel päeval rõõmu tema perekond. "Minu tohutult toredad tütred, kes on kõik oma tee leidnud, kes muusikasse, kes tantsu," sõnas ta ja tõi välja ka oma sõbrad. "Üks kõige olulisem asi on perekond, ma hästi ei saa aru, kui öeldakse, et see pole oluline," nentis muusik ja selgitas, et tema tajub maailma neljamõõtmeliselt. "Pikkus, kõrgus, laius ja sügavus, see sügavus on see mõõde, mida ma tajun looduses käies."

"Ma olen oma elu niimoodi viinud sellisesse kohta, et ma olen sõltumatu, ma olen oma aja peremees," mainis Tõnis Mägi ja lisas, et ta valdab oma aega päris hästi. "See teeb mind väga õnnelikuks, aga selle õnnelikkusel peab olema ka põhjus, kui sa tead, mida sa soovid ja tahad, siis sa hakkad seda liikumisskeemi endale looma."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Kajalood"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: