Valdur Mikita uuest teosest: õnn oleks sellist raamatut mitte kunagi enam kirjutada

Kirjanik Valdur Mikita avaldas uue raamatu "Eesti looduse kannatuse aastad", mis on ühe põlvkonna manifest Eesti metsale.

"Tunnistan, et see on valus raamat, see on hingekriipiv raamat ja suur õnn oleks sellist raamatut mitte kunagi enam kirjutada," rääkis Mikita ETV saates "Ringvaade".

Mikita selgitas, et tema äratundmine tuli siis, kui mõistis, et maailm hakkab katki minema. "Miks see nii on, ma püüdsin selles raamatus jälile jõuda," ütles Mikita.

Mikita sõnul on raamat läänemeresoomlase viimane karje uue maailmakorra künnisel. "Põlisrahvana läheb meil üpris kehvasti ja see põlisrahva teema on see, kus me oleme veel kontaktis loodusega. Kui me selle kontakti - metsa ja mereranna ära kaotame, läheb midagi kaotsi ka meie põlisrahva olemusest. Ja vot see on halb," rääkis Mikita.

Mehe sõnul muutuvad asjad alles siis, kui inimese südametunnistuses muutus tuleb. "Mulle tundub, et põhiprobleem on see, et midagi on juhtunud inimese sees ja peas, see on suur mure. See muutus teeb tõesti murelikuks," lausus Mikita.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: