Kultuuriportaal soovitab: "Elizabeth" ETV-s

"Elizabeth" Autor/allikas: Kaader filmist

15. detsembril jõuab ETV ekraanile Shekhar Kapuri linateos "Elizabeth", kus astuvad üles Cate Blanchett, Geoffrey Rush ja Christopher Eccleston.

Inglismaa kuulsaima kuninganna Elizabeth I (1533-1603) võimule tõusmise ja enesekehtestamise lugu. Elizabethi tee troonile oli käänuline. Henri VIII tütrena kuulutati ta vahepeal ikkagi vallaslapseks ja ta pidi oma nooruse veetma maapaos.

Kuningas pärandas trooni oma põdurale pojale Edward VI-le, tolle surma järel tõusis korraks võimule Jane Grey, kuid tema elu lõppes tapalaval ja võim liikus edasi Elizabethi poolõe Mary I kätte, kes jõudis troonil olla ainult viis aastat. 1559. aastal, pärast heitlikke aegu, krooniti kuningannaks 25-aastane Elizabeth. Temast sai Tudorite dünastia viies ja viimane valitseja, kelle 44-aastast võimuaega meenutatakse siiani kui kuldajastut. Just Elizabeth I ajal sai Inglismaast võimas mere- ja koloniaalriik. Film keskendub Elizabethi esimestele valitsemisaastatele ja jälgib tema küpsemist kogenud juhiks. Noor naine peab valima isiklike tunnete ja riigi käekäiku määravate otsuste vahel, selleks tuleb tal aga kõigepealt oma ebakindlusest üle saada.

Külluslik, pinev ja kohati sünge kostüümidraama tegi nimiosa täitnud noorukesest austraallannast Cate Blanchettist filmtähe ning tõi talle ka parima naisnäitleja Kuldgloobuse. Seitse Oscari nominatsiooni, kuldmehike võideti parima jumestuse eest.

Film "Elizabeth" on ETV ekraanil 15. detsembril kell 22:25.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: