Rahvusooper Estonia müüs Moskva Suure Teatri etendused välja

Foto: Rahvusooper Estonia

Rahvusooper Estonia annab üle 30 aasta külalisetendusi Moskva Suures Teatris. Kõik kümme tuhat piletit on välja müüdud.

Moskvasse lähetatakse rongiga ligi 300 estoonlast. Instrumendid ja lavakujunduse elemendid viidi kohale seitsme rekaga ning ettevalmistused Moskvas juba käivad. Estonia teatri peadirektor Aivar Mäe ütles "Aktuaalsele kaamerale", et lavastuste valikul tuli arvestada Moskva Suure Teatri lava suurust.

"Eks me pidime natuke tegema kompromisse selles mõttes, et meie lavamõõtmete vahe on kordades. Et täita lava, pidime leidma kompromissi, millised meie tükid on head ja samal ajal sobituvad sinna lavale," selgitas Mäe.

Nõudliku vene publiku ette viiakse balletid "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi" ja Puccini ooper "Tosca". Külaskäik lõppeb laupäeval galakontserdiga, kus astuvad koos üles nii Rahvusooper Estonia kui ka Moskva Suure Teatri artistid. Üks sobivatest lavastustest on ka Toomas Eduri ja Tauno Aintsi ballett "Modigliani - neetud kunstnik".

"Me tahtsime, et oleks mingi Eesti ballett ja kuna eelmine kord Helikonis oli Tubina "Kratt" kaasas, siis me mõtlesime, et teist korda ei tee. Üks oluline nüanss oli see, et kevadel oli Moskvas Modigliani näitus, nii et moskvalasele Modigliani on väga tuttav ja võib-olla oli ka see põhjus, miks eesti balleti piletid osteti kõigepealt ära," arutles Mäe.

Teenekas estoonlane Arne Mikk, kes on Moskva Suure Teatriga tuttav juba pool sajandit, tedis rääkida, et sealne publik juba niisama viisakusest ei aplodeeri.

"No ega ilmaasjata ei tehta ovatsioone, sest nad on ikkagi palju näinud publik. Ma arvan, et mingi renomee on Estonial säilinud aastatega ja kui miski neile meeldib, siis nad on palju emotsionaalsemad kui kodus, aga ma loodan, et seekord on neil põhjust ka emotsionaalne olla," ütles Mikk.

Viimased estoonlased asuvad rongiga Moskva poole teele homme.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: