Arne Mikk: Estonia teater võeti Moskvas hästi vastu

Pärast 30-aastast vaheaega oli legendaarse Moskva Suure teatri lava rahvusooper Estonia muusikute ja lauljate päralt. Mismoodi estoonlased vastu võeti, käis vaatamas ERR-i Moskva korrespondent Anton Aleksejev.

"Võimalik oli see sellepärast, et rahvusooperi juhil on ikkagi väga tugevad kontaktid Moskva suure teatriga ja sellest sai kõik alguse," ütles Rahvusooper Estonia produtsent Veljo Poom ETV saates "Ringvaade".

Viimati andis Estonia Moskva Suure Teatri laval etendusi 1989. aastal, mil tähistati helilooja Modest Mussorgski 150. sünniaastapäeva "Boriss Godunovi" kolme erineva redaktsiooni esitusega. 

Estonia teatris 1952. aastast töötanud Arne Mikk ütles, et muidugi on teatris veel neid, kes käisid Moskvas esinemas mitukümmend aastat tagasi, kuid tegemist on võimsa elamusega ka nüüd. "Selle uue põlvkonna jaoks on Suur Teater ja jõulutuledes Moskva väga suur elamus. Nad on õnnelikud ja vaimustunud. Ka publik on meid hästi vastu võtnud," kiitis Mikk.

Koostöö kahe teatri vahel sujus hästi. "Moskva Suure Teatri direktor ütles mulle, kui ma teda tänasin teda, et mis siin imelikku on - meie oleme Venemaa kõige suurem teater, teie olete Eesti kõige suurem teater. Kaks suurt teatrit ikka peavad koos tegutsema," ütles Rahvusooper Estonia direktor Aivar Mäe.

Rahvusooper Estonia külalisetendused Moskva Suures Teatris toimusid 9. jaanuarist 12. jaanuarini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: