Rahvusooper Estonia tegi ajaloolise visiidi Moskvasse

Laupäeval lõppesid Rahvusooper Estonia külalisetendused Moskva Suures Teatris. Estonia artistide külaskäiku Venemaa pealinna võib pidada ajalooliseks sündmuseks, sest viimanti võttis Suur teater estoonlasi vastu 28 aastat tagasi.

Laupäevane galakontsert, kus laulsid koos Estonia ja Suure teatri solistid, oli kirsiks tordil ja tõeliseks kingituseks Moskva muusikasõpradele. Kavas olid maailmakuulsad aariad ja tuntud stseenid erinevatest ooperitest.

Eelnevatel päevadel esitati nõudlikule Moskva publikule ballette "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi" ja "Modigliani - neetud kunstnik". Reedene õhtu oli aga pühendatud ooperile, kui Suure teatri laval kõlas Puccini "Tosca", Vene publiku üks lemmikooperitest.

"Vene publik on fantastiline. Ta oskab hinnata ja ta kuuleb väga terava kõrvaga. Ja kui see asi on väärt, siis ta tunnustab seda nii, nagu korralik vene inimene sind siis lõpuks austab," muljetas Estonia teatri solist Rauno Elp.

Vene lauljad hindasid oma eesti kolleegide meisterlikkust kõrgelt.

"Minu jaoks on suur rõõm töötada koos Eesti teatriga kontserdil, millest võtavad osa, ma olen veendunud, Eesti parimad hääled. Sest see, mida ma kuulsin, jättis mulle võimsa ja hea mulje," kiitis Moskva Suure Teatri solist Ilja Selivanov.

Esinemine Suure teatri legendaarsel laval on keeruline igale lauljale ja tantsijale. Seda enam, et arvestades teatrilava mastaapsust, tuli Estonia külalisetendused Moskva lavale vastavaks kohandada.

"Viimased neli etendust, mida ma olen vaadanud siin, jätavad sellise mulje, nagu olekski siia lavale lavastatud, siia tehtud. Aga olen aus: Moskva Suures Teatris on võimalik portaali liigutada. Kui meil on portaal 10 meetrit, siis neil on 20 meetrit. Ja me saime portaali natuke kokku tõmmata. Nii et see näeb üsna mastaapne välja," kommenteeris Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe.

Suurest publikuhuvist räägib fakt, et kõik piletid Estonia külalisetendustele müüdi välja täissaalidele.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: