Ilon Wiklandi preemia pälvisid Annleen Leesma ja Saara Väli

Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia said tänavu Annleen Leesma ja Saara Väli.

Illustraator Ilon Wiklandi sünnipäeval kuulutati Haapsalus välja Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia võitjad, kelleks on seekord 14-aastane Ann-leen Leesma Märjamaa muusika- ja kunstikoolist ja 16-aastane Saara Väli Orissaare gümnaasiumist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Konkursil osales 35 noort, kes pidid esitama ühe töö vabalt valitud teemal ning kaks illustratsiooni seto muinasjutule "Kuningapoeg ja hall hunt". Zürii liige Urmas Viik ütles, et tema hinnangul oli konkursil olulisem roll just muinasjutuillustratsioonidel.

Viigi sõnul ei olnud võidutööde valimine keeruline, sest tegemist oli märkimisväärsete teostega. "Oli oluline see, et kõik need elemendid olid võrdselt tugevad. Illustratsioonis on tihtipeale oluline karakter, mida kujutatakse, see keskkond, kus karakter liigub, askeldab või tegutseb ja kuidas need komponendid on koos esitatud. Nende võidutööde puhul olid nad kõik väga, ütleks et professionaalsed," selgitas Viik.

Mõlemad võitjad pälvisid lisaks 500-eurosele preemiale ka Ilon Wiklandi litograafia.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: