Kultuuriportaal soovitab: Agnès Varda dokfilm "Palged, paigad" ETV2-s

Agnès Varda
Agnès Varda Autor/allikas: Zumapress/Scanpix

Reedel suri tunnustatud režissöör Agnès Varda. ETV2 näitab teisipäeval, 2. aprillil Varda mälestuseks tema 2017. aasta dokumentaalfilmi "Palged, paigad" ("Visages, Villages").

"Palged, paigad" on režissöör Agnès Varda ja temast 50 aastat noorema tänavakunstnik JR koostöös valminud portreefilmi lihtsatest inimestest ning Prantsusmaast. Kaubikuga sõideti mööda maad ja pildistati koloriitseid inimesi. Ülisuured fotod kinnitati majaseintele ja nii sündisid omalaadsed vabaõhufotogaleriid.

Üle 60 aasta režissöörina tegutsenud Agnès Varda tegi viimased paar aastakümmet dokumentaalportreesid, milles tal endal oli keskne roll. "Järelnoppijad ja mina" (2000) ja "Agnèsi rannad" (2008) tõid Vardale uusi austajaid lisaks neile, kes nautisid ta loomingut juba Prantsuse uue laine aegadel.

Varda oli üks Prantsuse uue laine võtmetegijaid, kelle pikk filmikarjäär, mis sai alguse juba 1950. aastatel, kulmineerus 2018. aastal Oscari nominatsiooniga filmi "Faces Places" eest. Tema olulisemad filmid olid "Le Pointe Courte" (1954), "Cléo from 5 to 7" (1961), "Vagabond" (1984), "Jacquot de Nantes" (1991) ja "The Gleaners and I" (2000).

Varda suri reedel, 29. märtsil 90aastasena oma kodus vähki.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: