Lastekirjanduse keskuses avatakse Gruusia kunstniku isikunäitus

Nino Chakvetadze teos
Nino Chakvetadze teos

Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatakse 10. aprillil Gruusia maalikunstniku ja illustraatori Nino Chakvetadze isikunäitus. Avamisel on kohal kunstnik koos perekonnaga ning esindaja Gruusia saatkonnast.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse kunstieksperdi ja näituse kuraatori Viive Noore sõnul on temalt vahel küsitud, miks on lapsed Nino Chakvetadze piltidel nii kurvad. "Minu jaoks on see kummaline küsimus ja näitab pigem küsijate pealiskaudsust ja vähest empaatiavõimet," sõnas ta ja tõi välja, et laps ei pea sugugi olema pildil suu kõrvuni, nagu oleks ta hambapasta reklaamplakatil. "Inimene, kes ei naera, ei pea olema sugugi mitte kurb, ka laps oskab mõelda, vaadata elule ja asjadele sügavamalt, ka lapsel võib olla keeruline hingeelu."

Nino Chakvetadze looming on populaarne tema kodumaal Gruusias, kus ta on üles astunud enam kui 18 näitusel. Lisaks on tema töid eksponeeritud Leedus ja Saksamaal. Eestis oli võimalik kunstniku loominguga viimati tutvuda 2017. aastal, mil Löwenruh pargis oli avatud Chakvetadze tänavanäitus.

Näitus jääb Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatuks kuni 4. maini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: