Galerii: Pillifondi kollektsiooni lisandus hinnaline viiul

Eesti Pillifondi kollektsioon täienes Napoli viiulimeistrite Gaglianode dünastia hinnatuima meistri Giuseppe Joseph Gagliano ligikaudu 250 aastat tagasi valmistatud viiuliga. Tegemist on kümnenda instrumendiga Pillifondi ajalooliste keelpillide enam kui 1,6 miljonit eurot maksvas kollektsioonis.

Viiuli andis väljavalitud muusikule, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilasele Gloria Ilvesele, üle helilooja Arvo Pärt. Lisaks anti eilsel Pillifondi kontserdil samuti Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppivale Katariina Maria Kitsele tähtajaliseks  kasutamiseks Torino viiulimeistri Enrico Catenari 1680. aastal valmistatud viiul, mille Pillifond soetas kultuurkapitali toel oma kogusse juba paar aastat tagasi ning mida seni kasutas ERSO 1. viiuli rühma mängija Hanna-Liis Nahkur.

"Ajaloolised kõrge kvaliteediga keelpillid on äärmiselt kallid, kuid ilma nendeta Eesti muusikud rahvusvahelises konkurentsis silma ei paista ja keelpillikultuur ei arene. Pillidesse investeerimine on veel mõnevõrra tundmatu valdkond, kuid huvi selle vastu kasvab," sõnas Eesti Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru.

Eesti Pillifondi kollektsiooni pillid kuuluvad erainvestoritele, kes annavad instrumendid fondi vahendusel tähtajaliselt muusikute kasutusse. Unikaalsed muusikainstrumendid on valmistanud peamiselt Itaalia ja Prantsuse meistrid ajavahemikus 1610 kuni 1904. Kollektsiooni vanim pill on ligikaudu 400 aasta vanune Itaalia meistri Giovanni Paolo Maggini viiul.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: