Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester esitavad Stockholmis Arvo Pärdi loomingut

Arvo Pärt ja Tõnu Kaljuste: Arvo Pärt Project
Arvo Pärt ja Tõnu Kaljuste: Arvo Pärt Project Autor/allikas: Eleri Ever

Stockholmis Läänemere festivalil annab dirigent Tõnu Kaljuste koos solistide ja Tallinna Kammerorkestriga Arvo Pärdi loomingust mahuka kontserdi. Otseülekanne on jälgitav Rootsi Raadio P2 klassikaprogrammist täna, 29. augustil kell 19 (Eesti aja järgi kell 20).

Mainekas Berwaldhalleni kontserdisaalis kõlavad teosed Arvo Pärdi muusikalise vaikimise järgsest perioodist. Kavas on 1976. aastal kirjutatud "Für Alina" ja uuemad - kuni 2011. aastal kirjutatud "Vater unser" teoseni.

Pärdi loomingut esitavad Maria Listra (sopran), Harry Traksmann (viiul), Robert Traksmann (viiul), Leho Karin (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver) ja Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhtimisel.

Tõnu Kaljuste on maailma mõjukamaid Pärdi muusika eksperte ja interpreete. Kogenud dirigendina on tal võime tuua Pärdi muusikas esile üha uusi emotsioone ja varjundeid, üllatades sellega nii kuulajaid kui muusikuid.

Ligi kahetunninse kontserdi kannab üle Rootsi Raadio P2 ning on jälgitav mitmest Põhjamaade kultuurikeskusest: Oslo Voksenåseni Kontserdimajast, Södertörni Ülikoolist, Reykjavík Põhjamaade Majast ja Helsingi Hanasaari/Hanaholmeni Kultuurikeskusest. Viimases toimub enne kontsertülekande algust Soome kauaaegse presidendi Tarja Haloneni ja viiuldaja Pekka Kuusisto arutelu keskkonna ja kultuuri teemadel. Arutelu kantakse üle Berwaldhalleni kontserdisaali, kus seejärel Eesti muusikud annavad kontserdi "Pärt according to Kaljuste".

Kontsert toimub pikkade traditsioonidega Baltic Sea Festivalil. Lisaks eksklusiivsele kontserdikavale arutletakse tänavu keskkonna ja jätkusuutlikkuse ning kultuuri teemadel. 

1993. aastal asutatud Tallinna Kammerorkester on Eesti üks esindusorkestreid ja oodatud esineja kontserdilavadel üle maailma. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: