NUKU teatri uus hooaeg uurib Priit Pärna loomingut ja tõlgendab kirjandusklassikat

Renate Keerd.
Renate Keerd. Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

NUKU teater alustab 68. hooaega, mille jooksul jõuab lavale kaheksa uuslavastust. Hooaja kaks esietendust – "Röövel Hotzenplotz" ja "Tõrksa taltsutus" – toimuvad juba septembris.

Teatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul on NUKU teatri algava hooaja kesksed märksõnad värske algupärane dramaturgia, kirjandusklassika, elujaatav mängurõõm ja huumor. "Uue hooaja uuslavastustes annab tooni keerukate probleemide puudutamine mängulises ja humoorikas võtmes," sõnas ta ja lisas, et nad soovivad käia kasvava inimese kõrval, avardades tema tajusid, peegeldades tema maailmatunnetust, aidates tundma õppida iseennast ja maailma. "Selline lähenemine ei sea valikutele rangeid piire, vaid annab tarviliku tugipunkti loomingulisteks otsinguteks."

NUKU teatri 68. hooaja uuslavastused:

Hooaja esimene uuslavastus jõuab vaatajate ette 15. septembril, mil Mirko Rajase lavastatuna esietendub "Röövel Hotzenplotz". Kunstnikuna on kaasatud Kalju Karl Kivi, rütmikonsultandiks on Reigo Ahven. 

Soome lavastaja ja näitleja Merja Pöyhönen toob lavale nuku- ja visuaalteatrilavastuse noortele ja täiskasvanutele, William Shakespeare'i "Tõrksa taltsutuse". Kunstnikuks on Rosita Raud.

Alla 5-aastastele mängitakse alates 17. novembrist Eesti rahvajutul põhinevat lavastust "Päike, Kuu ja tähed", mille lavastab Polina Stružkova Venemaalt. 

1. detsembril esietendub külalislavastaja Kaili Viidase käe all Ott Kiluski spetsiaalselt NUKU teatrile kirjutatud näitemäng "Vapruse värinad", mis räägib seiklusliku loo üksteise aitamisest, eneseületamisest ja teineteisemõistmisest.

August Kitzbergi "Tuulte pöörises" esietendub veebruaris Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli lõpulavastusena ja jätkab noortele suunatud kodumaise kirjandusklassika tõlgenduste rida NUKU teatris. Lavastajaks Mihkel Kohava EMTA lavakunstikoolist.

Märtsis jõuab esietenduseni Renate Keerdi lavastus, mille pealkiri ja teemad selguvad alles töö käigus.

Priit Pärna "Tagurpidi" on tõlgendus Eesti animatsiooniklassiku loomingust. See on lugu poisist, kes teeb kõike tagurpidi ja kes saadetakse onu juurde külla Tagurpidi-Antslasse, päris ehtsasse tagurpidimaailma. Dramatiseeringu on teinud Donald Tomberg koos loo lavastaja Leino Reiga. 

Suvelavastusena esietendub Jaanika Juhansoni näidendivõistlusel auhinnatud "Kummituste suvi", mille lavastab Mirko Rajas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: